10 June 2010 - 17:02 AMT
Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկիոս Արամ Առաջինը հունիսի 17-ին կայցելի Կանադա: Ինչպես հայտնում է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության մամլո ծառայությունը, նա կայցելի Մոնրեալում գտնվող Սբ. Հակոբ հայ առաքելական եկեղեցի:
Արամ Առաջինը Սբ. Հակոբ եկեղեցում ներկա կգտնվի «Նոր ծաղիկ» մանկական երգչախմբի համերգին, կհանդիպի Մոնրեալի հայկական համայնքի հայ ուսանողների և երիտասարդության հետ, խորհրդակցություն կանցկացնի տեղի հոգևոր առաջնորդների հետ, կհանդիպի հայկական հասարակական կենտրոնի հայկական կազմակերպությունների հետ:
Բացի դրանից, հունիսի 20-ին կաթողիկոսը պատարագ կմատուցի Լևալի կաթոլիկ եկեղեցում:
Նորին սրբությունը կմասնակցի նաև Միացյալ ազգերի հոգևոր առաջնորդների G8 գագաթնաժողովին, որը տեղի կունենա Վինիպեգում: Իր այցելության վերջին օրը` հունիսի 27-ին, Արամ 1-ինը պատարգ կմատուցի Սբ. Մարիամ եկեղեցում:

Католикос Великого Дома Киликийского Арам I 17 июня посетит Канаду. Как сообщает пресс-служба Католикосата Великого Дома Киликийского, визит начнется с посещения армянского Апостольского собора Св. Акоп в Монреале.
Арам I также посетит концерт детского хора «Нор Цагик» в соборе Св. Акопа, встретиться с армянскими студентами и молодежью армянской общины Монреаля, проведет совещание с местными религиозными лидерами, встретится с армянскими организациями армянского общественного центра.
Кроме того, 20 июня католикос проведет Божественную Литургию в Католической церкви в Левале.
Его Святейшество также примет участие в саммите G8 религиозных лидеров Объединенных Наций, который состоится в Виннипеге. В последний день своего визита 27 июня, Арам I проведет Божественную Литургию в церкви Св. Марии.