17 Հունիս 2010 - 12:49 AMT
Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը հունիսի 17-ին ընդունել է Լեհաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության բյուրոյի միջազգային անվտանգության դեպարտամենտի տնօրենի տեղակալ Լուկաշ Կուդլիցկու գլխավորած պատվիրակությանը:
Կարևորելով տարբեր ոլորտներում հայ-լեհական հարաբերությունների խորացումը` կողմերն ընդգծել են, որ երկու երկրների միջև անվտանգության, քաղաքական, ռազմական, տնտեսական, հումանիտար և այլ ոլորտներում համագործակցության մեծ ներուժ կա, որի օգտագործումը բխում է թե' Հայաստանի, թե' Լեհաստանի շահերից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի և Լեհաստանի Ազգային անվտանգության բյուրոյի միջև համագործակցության խորացման հնարավորությունները: Կողմերը կարևորել են համագործակցության հուշագրի և 2010-2012 թվականների համագործակցության ծրագրի նախապատրաստումն ու ստորագրումը:
«Համագործակցության հուշագրի և հստակ ժամանակացույցով 2010-2012թթ. ծրագրի ստորագրումն ամուր հիմքերի վրա կդնի երկու երկրների միջև անվտանգության ոլորտում համագործակցության պատրաստակամությունը»,- ասել է Արթուր Բաղդասարյանը:
Լուկաշ Կուդլիցկին Ազգային անվտանգության բյուրոյի ղեկավար Ստանիսլավ Կոզեյի անունից Արթուր Բաղդասարյանին հրավիրել է Լեհաստան, հաղորդում է ՀՀ ԱԱԽ մամլո ծառայությունը:

17 June 2010 - 12:49 AMT
On June 17, Armenian Secretary of the National Security Council Arthur Baghdasaryan received Deputy Director of the International Security Department of Poland's National Security Bureau Lukasz Kudlicki.
Attaching importance to deepening of the Armenian-Polish cooperation in various fields, the two men noted that the two countries have great collaboration opportunities in political, military, economic, humanitarian and security fields. During the meeting, the parties also discussed cooperation outlooks between the two countries' national security offices and emphasizing the importance of preparatory works for signing of memorandum on cooperation and program of collaboration for 2010-2012.
Besides, on behalf of Head of the NSB Stanisław Koziej, Mr. Kudlicki invited Arthur Baghdasaryan to visit Poland, the press service of the RA NSC reported.