Հունիսի 18-ին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը ստորագրել է «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը:
Հունիսի 11-ին խորհրդարանն ընդունեց կառավարության ներկայացրած «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը: Օրինագծի ընդունման դեմ հանդես են եկել ՀՅԴ և «Ժառանգություն» խմբակցությունների պատգամավորները: Օրինագծի ընդունմանը կողմ է քվեարկել 77 պատգամավոր, դեմ` 13, իսկ ձեռնպահ չի եղել:
Օրենքը կարգավորում է հեռուստահեռարձակման թվայնացման գործընթացը և նախատեսում, որ մինչև թվայնացման ավարտը` մինչև 2015 թվականը, հեռուստաալիքների թիվը 22-ից կրճատվելու է` հասնելով 18-ի: Օրինագծով կարգավորվում են նաև հեռուստաընկերությունների եթերի թեմատիկ ուղղությունները և նշվում է, որ միայն 2015 թվականից հետո մասնավոր հեռուստաընկերությունների քանակը կարող է աճել:

18-го июня президент Армении Серж Саргсян подписал принятый парламентом РА законопроект о внесении изменений в закон РА “О телевидении и радио”.
11-июня армянский парламент принял представленный правительством Армении законопроект о внесении поправок и дополнений в закон РА «О телевидении и радио» во втором и окончательном чтении. Против принятия законопроекта выступили АРФ «Дашнакцутюн» и партия «Наследие». За принятие законопроекта проголосовало 77 депутатов, против – 13, воздержавшихся не было.
Законопроект регулирует процесс оцифровки телерадиовещания и предусматривает, что до окончания процесса оцифровки, который завершится до 2015 года, количество телеканалов с 22 уменьшится до 18. Законопроектом также регулируются тематические направления эфира телекомпаний, и отмечается, что только после 2015 года количество частных телекомпаний может увеличиться.