Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունիսի 21-23-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը, Բեռլինում ՀՀ նախագահը հանդիպումներ կունենա ԳԴՀ նախագահի պաշտոնակատար Յենս Բյոհրնզենի, կանցլեր Անգելա Մերկելի և Բունդեսթագի նախագահ Նորբերտ Լամերտի հետ:
Սերժ Սարգսյանը կհանդիպի նաև ԳԴՀ տնտեսության արևելյան հանձնաժողովի ղեկավարության և գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ նախագահը Բեռլինում կհյուրընկալվի Կոնրադ Ադենաուերի հիմնադրամի ակադեմիայում, որտեղ հանդես կգա ելույթով: Սերժ Սարգսյանը հանդիպում կունենա նաև Գերմանիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Президент Армении Серж Саргсян с 21 по 23 июня с официальным визитом будет находиться в Германии. Как сообщает пресс-служба главы государства, в Берлине президент РА встретится с исполнителем обязанностей президента Германии Йенсом Бернзеном, канцлером Ангелой Меркель и президентом Бундестага Норбертом Ламмертом.
Кроме того, Серж Саргсян встретится с руководителями восточной комиссии германской экономики и с представителями деловых кругов.
Президент Армении также выступит с речью в академии фонда Конрада Аденауэра в Берлине и встретится с представителями армянской общины в Германии.