19 Հունիս 2010 - 10:34 AMT
«Եվրատեսիլ» երգի մրցույթի մասնակիցներին այսուհետ ընտրելու է Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսության գեղարվեստական խորհուրդը: Այդ մասին հունիսի 19-ին կայացած մամլո ասուլիսում հաղորդել է Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության Խորհրդի նախագահ Ալեքսան Հարությունյանը:
Նրա խոսքով, 2011 թվականից սկսած հայ հանդիսատեսը կընտրի ոչ թե կատարողին, այլ երգը, որով նա կմասնակցի երգի մրցույթին:
Խոսելով 2010թ. Եվրատեսիլի Հայաստանի ներկայացուցիչ Եվա Ռիվասի ելույթի մասին` նա ընդգծել է. «Չնայած, որ Եվա Ռիվասը Հայաստանի համար լավագույն տեղը չի զբաղեցրել, նրա ելույթը շատ լավն էր»: Նա նշել է նաև հաղթողի ընտրության ժամանակ ժյուրիի կարծիքի գործոնը` ասելով. «Եթե «Եվրատեսիլի» հաղթողը որոշվեր հանդիսատեսի քվեարկությամբ, ապա Հայաստանը եթե ոչ առաջին, ապա լավագույն տեղերից մեկը կզբաղեցներ»:

Участников песенного конкурса “Евровидение” отныне будет выбирать художественный совет Общественного телевидения Армении. Об этом сообщил председатель Совета общественной телерадиокомпании Армении Алексан Арутюнян на пресс-конференции 19 июня.
По его словам, с 2011 года армянские зрители будут выбирать не исполнителя, а песню, с которой он поедет на конкурс песни.
Говоря же о выступлении представительницы Армении Евы Ривас на Евровидении 2010 года, он подчеркнул: “Несмотря на то, что Ева Ривас заняла не лучшее для Армении место, ее выступление было очень хорошим”. Он отметил также фактор мнения жюри при отборе победителя, подчеркнув: “Если бы победитель определялся только путем зрительского голосования, то Армения заняла бы если не первое место, то одно из лучших”.