3 Հուլիս 2010 - 11:26 AMT
Հուլիսի 3-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Երեւան ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բեռնար Ֆասիեին, Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին:
Համանախագահները արտգործնախարար Նալբանդյանին ներկայացրեցին նախօրեին Ստեփանակերտում ԼՂՀ իշխանությունների հետ ունեցած իրենց հանդիպումները: Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը նշեց, որ ԼՂՀ լիակատար մասնակցությունը խաղաղ կարգավորման բանակցություններին անհրաժեշտություն է և գործընթացի արդյունավետության երաշխիք, քանի որ առանց Արցախի անհնար է համաձայնության գալ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց Սանկտ Պետերբուրգում կայացած նախագահների եռակողմ հանդիպման ընթացքում արձանագրված արդյունքների հիման վրա բանակցությունների շարունակումը:
Օրակարգում էր նաեւ հուլիսի կեսերին Ալմաթիում կայանալիք ԵԱՀԿ արտգործնախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպման շրջանակներում նախարարական մակարդակով հնարավոր հանդիպման կազմակերպումը, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

On July 3, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian met with OSCE Minsk Group Co-Chairmen Bernard Fassier (France), Robert Bradtke (U.S) and Igor Popov (Russia), as well as Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk
During the meeting, the Co-Chairmen briefed Mr. Nalbandian on the results of their meeting with the NKR leadership in Stepanakert on July 2.
The Armenian Foreign Minister noted that the full participation of NKR in talks is necessary and is a guarantee of efficient negotiations, as it is impossible to reach an agreement without Artsakh.
The parties also discussed continuation of talks based on the results of the meeting among the Armenian, Russian and Azerbaijani Presidents in Saint Petersburg.