Հուլիսի 10-ին տեղի կունենա «Ժառանգություն» կուսակցության 6-րդ համագումարը, որի աշխատանքին կմասնակցեն 400 պատվիրակներ: Այդ մասին լրագրողներին Երևանում հաղորդել է կուսակցության վարչության նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը: «Համագումարում ընտրվելու է կուսակցության նոր վարչություն և նոր նախագահ: Ես վարչության անդամ կամ նախագահ չեմ լինի և ուղղակի պատգամավոր կմնամ: «Ժառանգության» կանոնակարգով, բացի խորհրդարանական խմբակցության ղեկավարից, ոչ մի պատգամավոր կամ պետական ծառայող չի կարող լինել վարչության անդամ, իսկ խմբակցության ղեկավարը պետք է մտնի վարչության մեջ` կուսակցության և խորհրդարանականների միջև կապն ապահովելու համար»,- ասել է Մարտիրոսյանն, ավելացնելով, որ կառավարման լավագույն նախագահ կլինի «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Արմեն Մարտիրոսյանը նաև նշեց, որ համագումարում, բացի կազմակերպչական հարցերից, քննարկվելու են նաև Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքականության հարցեր:

8 Июль 2010 - 07:02 AMT
10 июля состоится VI съезд партии «Наследие», в работе которого примут участие 400 делегатов. Об этом журналистам в Ереване сообщил председатель правления партии Армен Мартиросян. «На съезде будет избрано новое правление партии и новый председатель. Я не буду ни членом правления, ни тем более председателем и останусь просто депутатом. По уставу «Наследия», кроме главы парламентской фракции, никакой депутат или госслужащий не может быть членом правления. А глава фракции должен входить в правление, чтобы обеспечивать связь между партией и парламентов», – сказал Мартиросян, добавив, что лучшим председателем правления будет основатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян.
Армен Мартиросян также заметил, что на съезде, кроме организационных вопросов, будут обсуждаться и вопросы внешней и внутренней политики Армении.