Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի տեղակալ Արսեն Քարամյանը հուլիսի 9-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ամփոփել է «Երիտասարդ ընտանիքին`մատչելի բնակարան» ծրագրի արդյունքները:
Քարամյանի խոսքերով, արդեն վարկեր են հատկացվել 84 բնակարաններ ձեռք բերելու համար, նրանց միացել են ևս 10 ընտանիքներ: «Սեպտեմբերից դեկտեմբեր շահառուների թիվը կավելանա, այսպիսով, մեր սպասումները 97-98 տոկոսով արդարանում են»,- նշել է նա, ավելացնելով, որ այդ ծրագրից հատկապես օգտվում են Շիրակի, Սյունիքի և Տավուշի մարզերի ընտանիքները:
«Այդ բնակարանների գները երկու անգամ էժան են շուկայական գներից, բայց, իհարկե, ֆինանսական դժվարություններ կարող են կրկին ծագել: 2011-ին ենթադրվում է մշակել ծրագրի նոր պայմաններ, հնարավոր է` կանխավճարը 30 տոկոսից նվազի մինչև 25 տոկոս, բայց ոչինչ չենք խոստանում»,- նշել է Քարամյանը:

9 Июль 2010 - 09:14 AMT
Заместитель министра спорта и по вопросам молодежи Армении Арсен Карамян во время встречи с журналистами 9 июля подвел итоги программы “Доступные квартиры молодым семьям”.
По словам Карамяна, уже 84 семей получили кредиты на покупку квартир, вскоре к ним присоединятся еще 10 семей. “С сентября по декабрь число бенефициариев увеличится, таким образом, наши ожидания оправдаются на 97-98%”- отметил он, добавив, что данной программой особенно воспользуются молодые семьи из областей Ширак, Сюник и Тавуш.
“Цены на эти квартиры в два раза дешевле рыночных цен, но, конечно, финансовые сложности могут возникнуть опять. В 2011 году предполагается разработать новые условия программы, возможно предоплата может снизиться с 30% до 25 %, но ничего обещать мы пока не можем”,- отметил Арсен Карамян.
До 2012 года в рамках программы будет представлено еще 1000 квартир, цены на которые в два раза дешевле рыночных цен.