9 Հուլիս 2010 - 13:46 AMT
Հուլիսի 12-ին երկօրյա աշխատանքային այցով Բրյուսել (Բելգիայի թագավորություն) կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Բրյուսելում ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպումներ կունենա Բելգիայի Սենատի նախագահ Արման դը Դեկերի, Եվրոպական խորհրդարանի փոխնախագահ Լասլո Տոկեսի, «Եվրանեսթի» փոխնախագահ Յարեկ Սարյուս Վոլսկու , Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Լոպես Իստուրիզ Ուայթի, Եվրախորհրդարանում «Եվրանեսթի» պատվիրակության նախագահության, Հայաստան-ԵՄ խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի պատվիրակության հետ:
Հուլիսի 13-ին Հովիկ Աբրահամյանը ելույթ կունենա Եվրախորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապի վարչությունը:

9 Июль 2010 - 13:46 AMT
12-го июля делегация, возглавляемая спикером армянского парламента Овиком Абрамяном, с двухдневным рабочим визитом отбудет в Брюссель.
В рамках визита спикер парламента Армении проведет встречи с председателем Сената Бельгии Арманом де Декером, заместителем председателя Европарламента Ласло Токесом, председательством делегации “Евронест” в Европарламенте и делегацией парламентской комиссии по сотрудничеству РА-ЕС.
13-го июля Овик Абрамян выступит с речью в комитете по внешним отношениям Европарламента, сообщает пресс-служба НС РА.