9 Հուլիս 2010 - 13:46 AMT
Հուլիսի 12-ին երկօրյա աշխատանքային այցով Բրյուսել (Բելգիայի թագավորություն) կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Բրյուսելում ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպումներ կունենա Բելգիայի Սենատի նախագահ Արման դը Դեկերի, Եվրոպական խորհրդարանի փոխնախագահ Լասլո Տոկեսի, «Եվրանեսթի» փոխնախագահ Յարեկ Սարյուս Վոլսկու , Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Լոպես Իստուրիզ Ուայթի, Եվրախորհրդարանում «Եվրանեսթի» պատվիրակության նախագահության, Հայաստան-ԵՄ խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի պատվիրակության հետ:
Հուլիսի 13-ին Հովիկ Աբրահամյանը ելույթ կունենա Եվրախորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապի վարչությունը:

On July 12, a delegation led by Speaker of the Armenian parliament Hovik Abrahamyan will leave for a two-day visit to Brussels.
During the visit, the Speaker of the Armenian parliament will meet with Chairman of the Belgian Senate Armand de Decker, Vice-President of the European Parliament Laszlo Tokes, presidency of Euronest delegation in the European Parliament and delegation of the parliamentary commission on EU-Armenia cooperation.
On July 13, Hovik Abrahamyan will deliver a speech to the Committee on Foreign Relations of the European Parliament, the RA NA press service reported.