10 Հուլիս 2010 - 09:18 AMT
Արմեն Մարտիրոսյան. «Ժառանգությունը» միշտ հանդես է եկել ի պաշտպանություն մարդու իրավունքների և պետական շահերի
Այսօր Երևանում բացվել է «Ժառանգություն» կուսակցության VI համագումարը, համաժողովի աշխատանքներին մասնակցում է շուրջ 400 պատգամավոր: Հրավիրյալի կարգավիճակով համագումարին մասնակցում են ՀՅԴ անդամ Արթուր Ղազարյանը և «Սարդարապատ» շարժման ներկայացուցիչ Ժիրայր Սեֆիլյանը: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, համագումարում հաշվետու զեկույցով հանդես եկավ կուսակցության վարչության նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը: Ըստ նրա, «Ժառանգությունը» միշտ հանդես է եկել ի պաշտպանություն մարդու իրավունքների և պետական շահերի:
Մարտիրոսյանն ընդգծել է, որ կուսակցությունը միշտ հանդես է եկել ԼՂՀ անկախության օգտին և գտնում է, որ ղարաբաղյան խնդրի լուծման միակ ճանապարհը Լեռնային Ղարաբաղի անկախության միջազգային ճանաչումն է: Վարչության նախագահը նշել է նաև, որ կուսակցությունը պահանջում է հետաքննել 2008թ. մարտի 1-ի իրադարձությունները և ազատ արձակել բոլոր քաղբանտարկյալներին:
Համագումարը հաշվետու զեկույց ընդունեց: Այժմ առաջադրվում են կուսակցության 11 հոգուց կազմված նոր վարչության անդամների թեկնածությունները: Քանի որ կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանն ըստ կանոնադրության ինքնաբերաբար դառնում է վարչության անդամ, ապա քվեարկությունը կընթանա 10 թեկնածությունների շուրջ: Ընտրություններից հետո վարչությունն առանձին նիստում կընտրի կուսակցության նախագահին:

10 Июль 2010 - 09:18 AMT
Сегодня в Ереване открылся VI съезд партии «Наследие». В работе форума принимают участие около 400 делегатов. В качестве приглашенных на съезде присутствуют Артур Казарян из АРФ Дашнакцутюн и представитель движения «Сардарапат» Жирайр Сефилян. Как передает корреспондент PanARMENIAN.Net, на съезде с отчетным докладом выступил председатель правления партии Армен Мартиросян. По его словам, «Наследие» всегда выступало в защиту прав человека, укрепление демократии и защиту национальных и государственных интересов.
Мартиросян подчеркнул, что «Наследие» всегда выступало за признание независимости НКР и считает, что единственным путем решения карабахской проблемы является международное признание независимости Нагорного Карабаха. Председатель правления также заметил, что партия выступает за объективное расследование событий 1 марта 2008 года и освобождение всех политзаключенных.
Съезд принял отчетный доклад. В настоящее время идет выдвижение кандидатур по новому правлению партии, в котором будет 11 человек. Так как глава парламентской фракции Степан Сафарян автоматически становится членом правления по уставу, то голосование будет проводиться по 10 кандидатурам. После выборов, правление на отдельном заседании изберет нового председателя партии «Наследие».