10 Հուլիս 2010 - 09:18 AMT
Արմեն Մարտիրոսյան. «Ժառանգությունը» միշտ հանդես է եկել ի պաշտպանություն մարդու իրավունքների և պետական շահերի
Այսօր Երևանում բացվել է «Ժառանգություն» կուսակցության VI համագումարը, համաժողովի աշխատանքներին մասնակցում է շուրջ 400 պատգամավոր: Հրավիրյալի կարգավիճակով համագումարին մասնակցում են ՀՅԴ անդամ Արթուր Ղազարյանը և «Սարդարապատ» շարժման ներկայացուցիչ Ժիրայր Սեֆիլյանը: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, համագումարում հաշվետու զեկույցով հանդես եկավ կուսակցության վարչության նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը: Ըստ նրա, «Ժառանգությունը» միշտ հանդես է եկել ի պաշտպանություն մարդու իրավունքների և պետական շահերի:
Մարտիրոսյանն ընդգծել է, որ կուսակցությունը միշտ հանդես է եկել ԼՂՀ անկախության օգտին և գտնում է, որ ղարաբաղյան խնդրի լուծման միակ ճանապարհը Լեռնային Ղարաբաղի անկախության միջազգային ճանաչումն է: Վարչության նախագահը նշել է նաև, որ կուսակցությունը պահանջում է հետաքննել 2008թ. մարտի 1-ի իրադարձությունները և ազատ արձակել բոլոր քաղբանտարկյալներին:
Համագումարը հաշվետու զեկույց ընդունեց: Այժմ առաջադրվում են կուսակցության 11 հոգուց կազմված նոր վարչության անդամների թեկնածությունները: Քանի որ կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանն ըստ կանոնադրության ինքնաբերաբար դառնում է վարչության անդամ, ապա քվեարկությունը կընթանա 10 թեկնածությունների շուրջ: Ընտրություններից հետո վարչությունն առանձին նիստում կընտրի կուսակցության նախագահին:

On July 10, the 6th congress of Heritage party kicked off in Yerevan with participation of around 400 delegates.
Besides, Arthur Ghazaryan from the ARF Dashnaktsutyun and representative of Sardarapat movement Zhirayr Sefilyan were invited to the party’s congress.
As a PanARMENIAN.Net correspondent reported from the scene, Chairman of the party’s board Armen Martirosyan delivered a report.
According to Martirosyan, Heritage has always supported strengthening of democracy, as well as protection of human rights and state interests.
Besides, Martirosyan noted that Heritage stands for recognition of NKR’s independence, which is the only way for Karabakh conflict settlement.
“Heritage also seeks an unbiased investigation into the March 1, 2008, events and release of all political prisoners.
Approving the report, participants proceeded to nomination of candidates for party’s new board to be made up of 11 members. Head of the parliamentary group Stepan Safaryan automatically becomes the board member under the party’s charter, thus, voting will be held for the remaining 10 seats.