12 Հուլիս 2010 - 11:33 AMT
Բակո Սահակյանը մասնակցել է Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցու օծման 770-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 11-ին Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղում մասնակցել է Գանձասարի վանական համալիրի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցու օծման 770-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին:
Միջոցառումներին մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ, բազմաթիվ հյուրեր Հայաստանից և արտերկրից, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

12 July 2010 - 11:33 AMT
Президент Арцаха принял участие в мероприятиях, посвященных 770-летию освящения церкви Святого Иоанна Крестителя
11 июля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественных мероприятиях, посвященных 770-летию освящения церкви Святого Иоанна Крестителя монастырского комплекса Гандзасар в селе Ванк, Мартакертского района.
В мероприятиях приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица, многочисленные гости из Армении и из-за рубежа, сообщает пресс-служба президента НКР.