Տվյալ պահին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Թուրքիայի արտգործնախարար Ահմեդ Դավութօղլուի միջև հանդիպում Ալմա Աթայում չի նախատեսվում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը:
Հուլիսի 16-17-ն Ալմա Աթայում կկայանա ԵԱՀԿ ԱԳՆԽ գագաթնաժողովը, որին կմասնակցեն ԵԱՀԿ մեջ մտնող 40 երկրների ԱԳ նախարարներ:
Նախօրեին, համաձայն թուրքական Hurriyet թերթի հաղորդագրության, Ահմեդ Դավութօղլուն հայտարարել է, որ գագաթնաժողովի շրջանակներում կհանդիպի Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների հետ:

15 July 2010 - 08:38 AMT
No meeting between Armenian and Turkish Foreign Ministers in Almaty is scheduled, Armenian Foreign Ministry spokesman said.
As Tigran Balayan told a PanARMENIAN.Net reporter, Edward Nalbandian and Ahmet Davutoglu are not expected to meet on the sidelines of the informal meeting in the Kazakh city, which will host Foreign Ministers from 40 OSCE member countries on July 16 and 17.
Earlier, Hurriyet quoted Turkish Minister as saying that he is “planning to meet with his Armenian and Azerbaijani counterparts in Almaty.