«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը, չնայած նրան, որ ամառ է, շարունակում է իր ակտիվ գործունեությունն օրինագծերի նախապատրաստման ուղղությամբ, որպեսզի աշնանային նստաշրջանում դրանք ընդգրկվեն ՀՀ ԱԺ օրակարգում: Ամռանը կուսակցությունը մտադիր է նաև ակտիվացել երիտասարդական թևի աշխատանքը: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության անդամ Վարդան Բոստանջյանը:
Ըստ Բոստանջյանի, կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը հանձնարարել է վերանայել կուսակցության ծրագիրը, որպեսզի այն առավել նպատակային ու արդյունավետ լինի: «Նոր փոփոխությունները կուսակցության ծրագրում հիմնականում կվերաբերվեն Հայաստանում փոքր ու միջին բիզնեսի համար բարենպաստ պայմանների ստեղծմանը: Զարգացած երկրներում փոքր ու միջին բիզնեսը կազմում է ՀՆԱ-ի 70 տոկոսը, իսկ Հայաստանում` 40 տոկոսից ոչ ավելի»,-նշել է նա: Բոստանջյանը հավելել է, որ ներկա պայմաններում Հայաստանի կառավարության գործունեությունը չի կարելի բացասաբար գնահատել:
Անդրադառնալով ԵՄ-ի հետ ասոցիատիվ համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների մեկնարկին` նա նշեց, որ դա կբարելավի ներդրումային միջավայրը Հայաստանում:
Պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, թե որքանով է հավանական արտահերթ ընտրությունների անցկացումը Հայաստանում, պատգամավորը նշեց, որ նման հավանականություն նա ընդհանրապես չի տեսնում: «Այս պահի դրությամբ Հայաստանում չկա այնպիսի ուժ, որը կկարողանա սպառնալիք լինել իշխանությունների համար»,-ասել է նա:

Несмотря на лето, партия “Процветающая Армения” продолжит свою активную деятельность по подготовке законопроектов для того, чтобы в ходе осенней сессии парламента внести их в повестку НС РА. Летом партия также намерена активизировать работу молодежного крыла. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил депутат парламентской фракции партии “Процветающая Армения” Вардан Бостанджян.
По словам Бостанджяна, руководитель партии Гагик Царукян дал распоряжение пересмотреть программу партии, чтобы она была более целевой и эффективной. “Новые изменения в основном будут касаться создания благоприятных условий для развития малого и среднего бизнеса в Армении. В развитых странах малый и средний бизнес составляет 70% ВВП, а в Армении – не более 40%”, – отметил он. Бостнджян также добавил, что в нынешних условиях деятельность правительства Армении не нужно оценивать отрицательно.
Обращаясь к старту переговоров по поводу подписания ассоциативного соглашения между Арменией и ЕС, армянский депутат заметил, что заключение подобного соглашения улучшит инвестиционную среду в Армении.
Отвечая на вопрос журналистов о том, насколько вероятно в Армении проведение досрочных выборов, депутат отметил, что он такой вероятности он не видит вообще. “На данный момент в Армении нет той силы, которая смогла бы представлять угрозу для властей”, – заметил член фракции “Процветающая Армения”.