Հայաստանի փոխլրացման քաղաքականությունը զարգացման մեծ հեռանկարներ ունի: Այս մասին հուլիսի 21-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ անդամ Գագիկ Մինասյանը: «Մենք իդեալական հարաբերություններ ունենք ՀԱՊԿ անդամ երկրների, Ռուսաստանի հետ»,-ասել է նա:
Նա նշել է նաև, որ Հայաստանը ոչ մի հնարավորություն չի բացառում, ինչպես քաղաքական, այնպես էլ տնտեսական առումով, ԵՄ-ի հետ հարաբերությունների ընդլայնման ու խորացման հարցում, այն դեպքում, երբ մենք իդեալական հարաբերություններ ունենք Ռուսաստանի հետ»,-ասել է նա:
Անդրադառնալով Հայաստանի և ԵՄ-ի միջև Ասոցիատիվ համաձայնագրի ստորագրման շուրջ բանակցություններին` Գագիկ Մինասյանն ասաց, որ եվրաինտեգրման ուղղությամբ որոշակի առաջընթաց է գրանցվել: «Եվրաինտեգրումը եղել և մնում է Հայաստանի առաջնահերթություններից մեկը»,-հավելել է նա:

Комплементарная политика Армении имеет большие перспективы развития. Об этом на пресс-конференции 21 июля в Ереване заявил председатель постоянной парламентской комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, член правящей Республиканской партии Армении Гагик Минасян. «Мы имеем идеальные отношения как со странами- членами ОДКБ, так и с Россией», – сказал он.
В связи с этим он заметил, что Армения не исключает никаких возможностей, как в политическом, так и в экономическом аспекте нормализации и углубления отношений с ЕС, в то же время у страны устанавливаются идеальным отношениям с Россией.
Касаясь переговоров подписания ассоциативного соглашения между Арменией и ЕС, Гагик Минасян сказал, что в направлении евроинтеграции зафиксирован определенный прогресс. «Евроинтеграции была и обстается одной из первоочередных задач Армении», – добавил он. -ВА-