Հուլիսի 28-ին Երևանում տեղի ունեցավ տարբեր ոլորտներում լավագույն PR-ն իրականացրած կազմակերպությունների պարգևատրման արարողությունը: Արարողությունը կազմակերպել էր «PR-ի զարգացման հայկական կենտրոնը»: Դրական հասարակական կարծիք ձևավորելու գործում ավանդի համար պատվոգրեր ու մրցանակներ ստացան 15 հասարակական, բարեգործական ու առևտրային կազմակերպություններ ու մասնավոր անձիք, «Լավագույն բնապահպանական նախագիծ» (այս անվանակարգում հաղթեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը «Վերաբերվիր բնությանն ինչպես քո սեփական տանը» նախագծի համար), «Լավագուն անակնկալ-ակցիա» (մրցանակը ստացավ «Միասին» միությունը մարտի 8-ին նվիրված «Կենդանի բացիկ» ակցիայի համար), «Ակամա PR» (մրցանակ ստացան Արենի 1 քարանձավում հնագույն կաշվե կոշիկը հայտնաբերած հայ հնագետները) և այլ անվանակարգում: Պարգևատրման արարողությունը նվիրված էր Հայաստանում PR-ի և այդ ոլորտի մասնագետների օրվան:
«Այս պարգևատրման արարողությունը մեր երկրի համար որևէ լավ բան արած մարդկանց երախտագիտություն հայտնելու միջոց է: Եթե մենք հնարավորություն ունենայինք շնորհակալություն հայտնելու ոչ թե 15, այլ 100 կազմակերպությունների, մենք այդպես էլ կանեինք»,-ասել է «PR-ի զարգացման հայկական կենտրոնի» նախագահ Հայկ Կիրակոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում:
Անդրադառնալով կենտրոնի ապագա ծրագրերին`նա ընդգծել է, որ նրա կարգախոսն է «Ավելի քիչ խոսք` ավելի շատ գործ»: «Մենք ապագայի մեծ պլաններ ունենքն: Մեր նպատակներից մեկն է PR-ով զբաղվող տարբեր ընկերությունների միավորումը, քանի որ մենք պետք է գործենք որպես միասնական օրգանիզմ, ինչի հետ կապված մենք դեռ խնդիրներ ունենք»,-ասել է Հայկ Կիրակոսյանը` հավելելով, որ այդ նպատակով կենտրոնը տարբեր միջոցառումներ, համաժողովներ ու սեմինարներ կկազմակերպի:

28 Июль 2010 - 16:56 AMT
28 июля в Ереване прошла церемония награждения организаций, осуществивших лучший PR в различных областях. Церемония была организована “Армянским центром развития PR”. Грамоты и статуэтки за вклад в формирование положительного общественного мнения получили 15 общественных, благотворительных и коммерческих организаций и частных лиц, в номинациях “Лучший экологический проект” (в этой номинации победила компания VivaCell MTS за проект “Относись к природе как к своему дому” и “ Относись к природе как к самому себе”), “Лучшая акция-сюрприз” (приз получил союз “Миасин” за акцию “Живая открытка” всем женщинам к 8 марта), “Невольный PR” (приз получили армянские археологи, обнаружившие самый древний кожаный башмак в пещере Арени 1) и других номинациях. Церемония была приурочена к празднованию в Армении дня PR и специалистов PR.
“Эта церемония награждения является способом поблагодарить всех людей, сделавших что-либо хорошее для нашей страны. Если бы у нас была возможность поблагодарить не 15, а 100 организаций, мы бы именно так и поступили”,- подчеркнул председатель “Армянского центра развития PR” Айк Киракосян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net.
Говоря же о будущих планах Центра, он подчеркнул, что его девизом является “Меньше слов – больше дела”. “У нас большие планы на будущее. Одной из наших целей является объединение различных компаний, занимающихся PR в Армении, поскольку мы должны действовать с ними как единый организм, с чем у нас пока возникают проблемы”,- сказал Айк Киракосян, добавив, что с этой целью Центр будет проводить различные мероприятия, такие, как форумы и семинары.