4 Օգոստոս 2010 - 16:31 AMT
ՀՀ նախագահը ևս մեկ անգամ ցավակցություն և ափսոսանք է հայտնել Ռուսաստանում բռնկված զանգվածային հրդեհների պատճառած մարդկային եւ նյութական կորուստների կապակցությամբ:
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ հայ ժողովուրդը լավ գիտի, թե նման իրավիճակներում որքան կարևոր է բարեկամ երկրների աջակցությունը և առաջարկել է ՀՀ հրշեջ-փրկարարական ծառայությունների օգնությունը` հրդեհների մարման ու հետևանքների վերացման գործում:
Նախագահներ Սարգսյանն ու Մեդվեդևը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել հայկական հրշեջ-փրկարարական խմբին բնական աղետի դեմ տարվող աշխատանքներում ներգրավելու շուրջ: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:

4 August 2010 - 16:31 AMT
On August 4, Armenian President Serzh Sargsyan had a phone conversation with Russian President Dmitry Medvedev. The Armenian President once again conveyed condolences over human losses as a result of large-scale fires on Russia’s territory.
Serzh Sargsyan noted that the Armenian people is well aware of the importance of friendly countries’ support in such situations and offered assistance of the RA emergency response services in extinguishing fires and elimination of their consequences.
The two Presidents agreed on involvement of an Armenian emergency response group in the struggle against natural disaster, the RA President’s press service reported.