5 Օգոստոս 2010 - 09:07 AMT
Հնչակյան կուսակցությունն ամառային ճամբար է կազմակերպել աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած իր երիտասարդ անդամների համար
Համահնչակյան երիտասարդական ամառային բանակումը, որ կազմակերպել է Սոցիալ-դեմոկրատական հնչակյան կուսակցությունը Հանքավանում, նպատակ է հետապնդում աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած կուսակցության երիտասարդական թևի ներկայացուցիչների ինտերակտիվ շփումը: Այդ մասին Երևանում կայացած ՍԴՀԿ երիտասարդական թևի Սիրիայի, Լիբանանի և Ֆրանսիայի ներկայացուցիչների համատեղ մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի ներկայացուցիչ Գագիկ Մելիքյանը:
Ինչպես նշել է Մելիքյանը, բանակումը մեկնարկեց օգոստոսի 3-ին և կավարտվի օգոստոսի 8-ին: «Ճամբարին մասնակցում է 200 հոգի: Մասնակիցները կայցելեն Գառնի, Գեղարդ, Սևան: Միջոցառման ավարտին կլինեն նաև Ծիծեռնակաբերդում և կհարգեն Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը»,-ասել է նա:
Իր հերթին Ֆրանսիայից ժամանած Հնչակյան կուսակցության ներկայացուցիչ Սարո Մարդինյանը հայտարարեց, որ ճամբարի բոլոր մասնակիցները լի են լավ տպավորություններով և մտադիր են արդեն ամեն տարի այցելել հայրենիք: «Եթե «հայրենադարձության» համապատասխան ծրագիր լինի և այստեղ մեզ գոնե աշխատանքով ապահովեն, ապա մենք ընդմիշտ կմնանք հայրենիքում»,-ասել է նա:

Armenia’s representative of Hnchak party’s youth wing Gagik Melikyan said that the youth summer camp organized by Hnchak social-democratic party in Aghveran is aimed at interactive communication of the party’s youth representatives from various countries of the world.
The camp kicked off on July 3 and will be completed on July 8, Melikyan told a joint press conference with representatives of Hnchak party’s youth wing from Syria, Lebanon and France.
“The camp has brought together 200 people. Its participants will visit Garni, Geghard and Sevan. Besides, we will visit the Armenian Genocide Memorial to commemorate the Armenian Genocide victims,” said Melikyan.
For his part, Hnchak party’s representative from France Saro Mardinian said that all participants of the camp have good impressions and they are going to visit the Fatherland every year. “If there is a relevant state program on repatriation and we are offered a job here, we would stay in Armenia forever,” concluded Mardinian.