10 Օգոստոս 2010 - 14:30 AMT
Բացվել է Հայաստանի Երիտասարդական կուսակցության (ՀԵԿ) «Ռազմավարություն 2020» ծրագրի պաշտոնական կայքը` www.strategia2020.am: Ինչպես հաղորդել է ծրագրի մշակողներից մեկը` Արտակ Խաչատրյանը, կայքն իր մեջ ներառում է «Ռազմավարություն 2020» ծրագրի երկու հիմնական նախագիծ` «կադրային պահուստ» և «երիտասարդական կառավարում»:
Կայքում օնլայն գրանցվելուց հետո հարկավոր է զանազան մասնագիտությունների վերաբերյալ թեստ անցնել, որը մշակվել է անկախ փորձագետների կողմից: Ընդ որում, նա ընդգծել է, որ հարցերը գրեթե չեն կրկնվում:
Բացի դրանից, կայքը տարբերվում է պաշտպանության բարձր աստիճանով և այդ ցուցանիշով չի զիջում մի շարք միջազգային կազմակերպությունների կայքերին: ՀԵԿ նախագահ Վահան Բաբայանն իր հերթին հաղորդել է, որ սեպտեմբերին Հայաստանի մարզերի ուսանողների շրջանում լայնամասշտաբ քարոզչություն է իրականացվելու:
«Ռազմավարություն 2020» ծրագիրը վերջին կուրսերի գերազանցիկ ուսանողներին հնարավորություն է ընձեռում պաշտոններ զբաղեցնել Հայաստանի կառավարական կառույցներում: Ծրագրի մասնակիցները բացի գերազանց ուսումից պետք է զբաղվեն նաև հասարակական գործունեությամբ: Գործատուները կարող են բարձրաստիճան պաշտոնների թեկնածուներ ընտրել «Երիտասարդական կադրային պահուստի» ցուցակից, որը բաղկացած է «Երիտասարդական կառավարման» լավագույն անդամներից:

10 Август 2010 - 14:30 AMT
Открылся официальный сайт программы Молодежной партии Армении (МПА) «Стратегия 2020» – www.strategia2020.am. Как сообщил один из разработчиков программы Артак Хачатрян, сайт включает в себя два основных проекта «Стратегии 2020» – «кадровый резерв» и «молодежное управление».
На сайте после онлайн регистрации нужно пройти тест по различным специальностям, который разработан независимыми экспертами. При этом он подчеркнул, что вопросы практически не повторяются.
Кроме того, сайт отличается высокой степенью защиты, и по этому показателю не уступает сайтам ряда международных организаций. В свою очередь, председатель МПА Ваан Бабаян сообщил, что в сентябре будет проводиться широкомасштабная агитация среди студентов областей Армении.
Программа «Стратегия 2020» дает возможность студентам-отличникам последних курсов занимать посты в правительственных структурах Армении. Участники программы, кроме отличной учебы должны заниматься также общественной деятельностью. Кандидатов на высокопоставленные посты работодатели будут выбирать из списка “Молодежного кадрового резерва”, состоящего из лучших членов “Молодежного управления”.