10 Օգոստոս 2010 - 15:12 AMT
Օգոստոսի 10-ին հայկական դպրոցների 22 շրջանավարտներ` մանկատան սաներ, ավարտելու կապակցությամբ 350 հազարական դրամ են ստացել որպես նվեր: Այդ նպատակի համար արդեն երկրորդ անգամ իր տարեկան աշխատավարձն է փոխանցել Հայաստանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամ Կարեն Կարապետյանը:
Ինչպես նշել է ՀՀԿ մարզային ծրագրերի իրագործման կոմիտեի ղեկավար Հովհաննես Սահակյանը, այդ գումարը կծառայի երեխաների առաջնային նվազագույն ծախսերը հոգալու համար: «Մենք ընտրեցինք Երևանի ու Հայաստանի մարզերի զանազան մանկատների ամենաանապահով երեխաներին: Նրանցից շատերը բուհեր ու քոլեջներ են ընդունվել և բնակավայրի խնդրի առաջ են կանգնել: Գումարը կծառայի նաև այդ նպատակին»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Հովհաննես Սահակյանը:
Շրջանավարտներին պլաստիկ քարտերի հանձնման հանդիսավոր արարողությանը ՀՀԿ Կանանց խորհրդի նախագահ, Ազգային ժողովի պատգամավոր Հերմինե Նաղդալյանը շնորհավորեց նրանց բուհ ընդունվելու և մասնագիտություն ընտրելու կապակցությամբ և համոզմունք հայտնեց, որ նրանք դեռ հպարտանալու առիթ կտան: «Հուսով եմ, որ այս ավանդույթը փոխ կառնեն այլ հասարակական գործիչներն ու գործարարները: Եվ հույս ունեմ, որ նրանցից յուրաքանչյուրը կյանքում կօգնի գոնե մեկ երեխայի»,- նշել է Հերմինե Նաղդալյանը:

10 Август 2010 - 15:12 AMT
10 августа 22 выпускника армянских школ, воспитанники детских домов, получили в качестве подарка по случаю окончания по 350 тыс. драмов. На эти цели уже во второй раз свою годовую зарплату перечислил руководитель аппарата президента Армении, член исполнительного органа Республиканской партии Армении Карен Карапетян.
Как отметил руководитель комитета по осуществлению областных программ РПА Ованнес Саакян, эти деньги пойдут на покрытие первичных минимальных расходов детей. “Мы выбрали самых необеспеченных детей из различных детских домов Еревана и областей Армении. Многие из них поступили в вузы и колледжи, и у них возникла проблема с жильем. Деньги пойдут, в том числе, и на эти цели”,- отметил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Ованнес Саакян.
На торжественной церемонии вручения пластиковых карт выпускникам председатель Женского совета РПА, депутат Национального собрания Эрмине Нагдалян поздравила их с поступлением в вузы и выбором профессии и выразила уверенность в том, что они еще дадут повод гордиться собой. “Надеюсь, что эту традицию перенимут другие общественные деятели и бизнесмены. И надеюсь, что каждый из них поможет в жизни хотя бы одному ребенку”,- отметила Эрмине Нагдалян.