«Բարեկարգ Երևան» ծրագրի շրջանակներում ասֆալտապատվել է շուրջ 429 հազար քմ մայրաքաղաքային ճանապարհ: Ինչպես հայտնում է քաղաքապետարանի մամլո ծառայությունը, այդ մասին զեկուցել է Երևանի քաղաքապետարանի շինբարեկարգման վարչության պետ Ֆրունզ Բասենցյանը քաղաքապետի առաջին տեղակալ Տարոն Մարգարյանի ղեկավարությամբ կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ: Մայրաքաղաքում ասֆալտապատվել է 429 000 քմ, այդ թվում արդեն ասֆալտապատվել է 70, բարեկարգվել` բակային 24 տարածք: Բակային տարածքներում տեղադրվել են 71 խաղային ատրակցիոններ, օրերս կտեղադրվի ևս 25-ը: Բակային 31 տարածքում վերականգնվել է արտաքին լուսավորությունը: Զեկուցվեց նաև, որ մինչև հոկտեմբեր մայրաքաղաքի բոլոր մանկապարտեզներն ապահովված կլինեն ջեռուցման համակարգերով:
Զեկուցվեց, որ արդեն ավարտվել են Մյասնիկյան պողոտայում ընթացող շինարարական աշխատանքները, օրերս դրանք կավարտվեն նաև Աճառյան փողոցում: Մինչև օգոստոսի 15-ը կավարտվի նաև Ծիծեռնակաբերդի խճուղու մի հատվածի շինարարությունը:

11 Август 2010 - 07:32 AMT
В рамках программы «Благоустроенный Ереван» было заасфальтировано порядка 429 тыс. кв.м. столичных дорог
В рамках программы «Благоустроенный Ереван» было заасфальтировано порядка 429 тыс. кв. м. дорог в столице Армении. Как сообщает пресс-служба мэрии, об этом доложил начальник управления по благоустройству мэрии Еревана Фрунз Басенцян на рабочем совещании под руководством первого заместителя мэра Тарона Маркаряна.
Кроме того, уже заасфальтировано 70 и благоустроено 24 дворовых площадок, размещен 71 игровой аттракцион, еще 25 будут установлены в ближайшие дни. На 31 дворовых территориях восстановлено внешнее освещение, разбито три сквера.
При этом уже завершены строительные работы на проспекте Мясникяна, а в ближайшие дни они завершатся на улице Ачаряна. До 15 августа завершится строительство одного из отрезков Цицернакабердского шоссе.
Также было доложено, что до октября текущего года все детские сады столицы будут обеспечены системами отопления.