12 Օգոստոս 2010 - 10:09 AMT
«Ես շատ ուրախ եմ Հայաստանում գտնվելու համար և չէի սպասում, որ այսքան մարդ կտեսնեմ այստեղ»,- ասել է աշխարհահռչակ երաժիշտ, System of a Down խմբի նախկին մենակատար Սերժ Թանկյանը օգոստոսի 12-ին մամլո ասուլիսում Երևանում նրա մենահամերգից առաջ: Երգիչը նշեց, որ վաղուց էր ցանկանում համերգ անցկացնել Երևանում, սակայն բոլոր փորձերն անհաջողության են մատնվել, բայց նա ուրախ է, որ վերջապես հաջողվեց կազմակերպել համերգը:
«Հենց այդ պատճառով ես այնքան հուզված եմ, որ ինձ չի հաջողվել քունս առնել»,- նշեց երգիչը, ավելացնելով, որ երևանյան համերգը տեղի է ունենում նրա եվրոպական շրջագայության շրջանակներում: «Ես կնախընտրեի Երևան գալ շրջագայության վերջում կամ սկզբում ավելի երկար մնալու համար»,- նշեց Սերժ Թանկյանը:
Նա նաև նշեց, որ իր Elect the dead symphony ալբոմի եվրոպական շրջագայության շրջանակներում նա նվագել է տարբեր հայտնի նվագախմբերի հետ և հույս հայտնեց, որ երբևէ կնվագի Հայաստանի որևէ սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ:
Երգչի երևանյան համերգի ժամանակ, որը կսկսվի այսօր ժամը 20:10-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան ՄՀՀ-ում, երգչի խմբի անդամներից բացի, 8 երաժիշտները կնվագեն դասական գործիքներ` համադրելով ռոքը դասական երաժշտության հետ:

“Я очень рад находиться в Армении и не ожидал увидеть на пресс-конференции столько людей”,- сказал всемирно известный рок-музыкант, бывший солист группы System of a Down Серж Танкян на пресс-конференции 12 августа перед его первым сольным концертом в Ереване. Певец отметил, что давно хотел провести концерт в Ереване, однако все эти попытки были неудачными, но он рад, что, наконец, удалось организовать концерт.
“Именно поэтому я настолько взволнован, что мне не удалось даже выспаться”,- отметил певец, добавив, что ереванский концерт проходит в рамках его европейского турне. “Я бы предпочел приехать в Ереван в начале или в конце турне, чтобы хоть подольше задержаться”,- отметил с сожалением Серж Танкян.
Он отметил также, что в рамках европейского турне своего альбома Elect the dead symphony он играл с различными очень хорошими оркестрами, и выразил надежду, что когда-нибудь сыграет с каким-либо симфоническим оркестром Армении.
На ереванском же концерте певца, который начнется сегодня в 20:10 в СКК имени Карена Демирчна, кроме членов группы певца, 8 музыкантов будут играть на классических инструментах, сочетая рок с классикой.