«Ես լավ միտք եմ համարում Երևանում ամբողջական կազմով System of a Down-ի համերգով հանդես գալը»,- օգոստոսի 12-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է խմբի նախկին մենակատար, ամերիկահայ ռոք-երաժիշտ Սերժ Թանկյանը:
Նա նշել է, որ 2006 թվականին խմբի կազմալուծումից հետո իրենց բազմաթիվ առաջարկներ են արել խմբի վերամիավորման վերաբերյալ, սակայն առայժմ երաժիշտները որոշակի ծրագրեր չունեն այդ հաշվով:
«Բայց ամեն ինչ հնարավոր է, քանի որ մենք շատ լավ ընկերներ ենք: Եթե մենք, այնուամենայնիվ, որոշենք վերամիավորվել կամ համերգներով հանդես գալ Հայաստանում, այդ տեղեկատվությունն անպայման կհայտնվի մեր կայքում»,- նշել է Սերժ Թանկյանը:

12 Август 2010 - 10:40 AMT
“Я считаю хорошей идеей сыграть концерт полным составом группы System of a Down в Ереване”,- заявил бывший солист группы, американский рок-музыкант армянского происхождения Серж Танкян на пресс-конференции 12 августа.
Он отметил, что после распада группы в 2006 году, им делали много предложений о воссоединении группы, однако пока у музыкантов нет определенных планов.
“Но все возможно, поскольку мы все являемся хорошими друзьями. Если мы все-таки решим воссоединиться или сыграть концерты в Армении всем составом, эта информация обязательно появится на нашем сайте”,- отметил Серж Танкян.