Օգոստոսի 21-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը կմեկնի Լիբանանի Հանրապետություն` մասնակցելու Այնճար գյուղի հիմնադրման 70-ամյա և Մուսա լեռան հերոսամարտի 95-ամյա հոբելյաններին նվիրված միջոցառումներին:
Ինչպես հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը, այցի ընթացքում նախատեսվում են նախարար Հրանուշ Հակոբյանի հանդիպումները Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Կաթողիկոսի, Լիբանանի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հոբելյաններին նվիրված պաշտոնական ձեռնարկի ժամանակ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը կընթերցի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձը և հանդես կգա ելույթով:
Հրանուշ Հակոբյանը Այնճարի 70-ամյա և Մուսա լեռան Հերոսամարտի 95-ամյա հոբելյանների առթիվ` Հայաստանում և Սփյուռքում բարեգործական և հասարակական գործունեություն ծավալելու, հայապահպանության գործում առանձնահատուկ ծառայությունների համար, կրթական բնագավառների զարգացման, ինչպես նաև Սփյուռքի միջհամայնքային կապերի ամրապնդման գործում ունեցած մեծ ավանդի համար մի շարք այնճարցիների կհանձնի ՀՀ սփյուռքի նախարարության պարգևներ:
Այնճարում նախարար Հրանուշ Հակոբյանը կայցելի Սուրբ Պողոս եկեղեցի:
Լիբանանից Հրանուշ Հակոբյանը մեկօրյա այցով կմեկնի Հալեպ, որտեղ հանդիպումներ կունենա հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

20 Август 2010 - 10:50 AMT
21 августа министр диаспоры РА Грануш Акопян отбудет в Ливан с целью участия в мероприятиях посвященных 70-летию основания села Айнчар и 95-летию обороны Мусалера.
Как сообщает пресс-служба Министерства, в рамках визита Грануш Акопян проведет встречи с Католикоса Великого Дома Киликийского Арамом I, а также с представителями армянской общины.
На официальном открытии юбилейных мероприятий министр диаспоры прочтет послание президента РА Сержа Саргсяна и выступит с речью.
В связи с юбилеями Грануш Акопян вручит награды Министерства диаспоры РА некоторым жителям Айнчара за вклад в дело сохранения армянской идентичности, за благотворительную деятельность, за общественную деятельность в Армении и Диаспоре, за вклад в дело развития образования.
В Айнчаре Грануш Акопян посетит церковь Св. Павла.
Из Ливана министр с однодневным визит отправится в Алеппо, где встретится с представителями армянской общины.