4 September 2001 - 17:43 AMT
Սեպտեմբերից մինչեւ նոյեմբեր սպասվում են Ռուսաստանի, Ռումինիայի, Վրաստանի եւ Լեհաստանի նախագահների այցը Հայաստան: Ինչպես տեղեկացնում է «Առկա» գործակալությունը, սեպտեմբերի 14-16-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, հոկտեմբերի 9-10-ը` Ռումինիայի նախագահ Ի. Իլիեսկուն, նոյեմբերի 14-16-ը` Լեհաստանի նախագահ Ա. Կվաշնեւսկին: Վրաստանի նախագահի այցի ժամկետն առայժմ ճշտված չէ:
Համաձայն ՀՀ ԱԳՆ` սեպտեմբերի 9-12 -ը Հայաստան կայցելի Եվրախորհրդի Գլխավոր քարտուղար Լորդ Ռասսելը: Այդ օրերին Երեւանում կգտնվեն նաեւ Վերականգնման եւ զարգացման Եվրաբանկի տնօրենների Խորհրդի անդամները: Սեպտեկբերի 25-27-ը Հայաստանում քրիստոնեության 1700-ամյակի կապակցությամբ Հայաստան կժամանի Հռոմի Պապը` Հովհաննես Պետրոս Երկրորդը: Սեպտեմբերի16-23-ը Հայաստան կժամանի Արգենտինայի արտաքին գործերի փոխնախարարը, իսկ սեպտեմբերի 20-24-ը` «Հայաստան-Ֆրանսիա» ֆրանսիական սենատորների բարեկամական խումբը:

4 September 2001 - 17:43 AMT
С сентября по ноябрь ожидаются визиты в Армению президентов России, Румынии, Грузии и Польши. Как сообщает агентство “Арка”, 14-16 сентября с государственным визитом в Армению прибудет президент России Владимир Путин, 9-10 октября – президент Румынии И.Илиеску, 14-16 ноября – президент Польши А. Квашневский. График визита президента Грузии Эдуарда Шеварднадзе еще уточняется.
Согласно распространенному МИД РА графику визитов в Армению зарубежных делегаций, 9-12 сентября страну посетит Генеральный секретарь Совета Европы Лорд Рассел. В те же дни в Ереване будут находиться члены Совета директоров Европейского банка Реконструкции и Развития. 25-27 сентября в связи с 1700-летием принятия христианства в Армении в качестве государственной религии в Армению прибудет Папа Римский Иоанн Павел Второй. 16-23 сентября в Армению прибудет замминистра иностранных дел Аргентины, а 20-24 сентября – дружественная группа французских сенаторов “Армения-Франция”.