24 Օգոստոս 2010 - 12:47 AMT
Աշխարհի հայերին և արտասահմանցիներին «Տաթևի վերածնունդ» ծրագրում ներգրավելու նպատակով Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամն սկսել է աննախադեպ ֆոնդահայթայթման արշավ: Նախաձեռնության հիմնական նպատակն է ծրագրի վրա լույս սփռել և հնարավորություն ընձեռել բոլոր նրանց, ովքեր ցանկանում են միանալ և փրկել այս պատմական վանական համալիրը, զարգացնել տեղական գործարարությունը և տնտեսությունը, ինչպես նաև զբոսաշրջությունը հարավային դարպասում: Բոլոր նրանք, ովքեր ցանկանում են իրենց ներդումն ունենալ ծրագրում, կարող են http://www.tatev.am/i-buy-campaign կայքից առցանց գնել «Տաթևի վերածնունդ» ծրագրի 10 դոլար արժողությամբ ֆոնդահայթայթման տոմս:
Հավաքագրված միջոցները կուղղվեն 50 մլն ԱՄՆ դոլարի ներուժ ունեցող «Տաթևի վերածնունդ» ծրագրին: Միևնույն ժամանակ արշավի նպատակը նաև ծրագրի և այս դյութիչ զբոսաշրջային ուղղության վրա լույս սփռելն է, այնպես որ 10 դոլար արժողությամբ տոմսը կարող է նաև հնարավորություն ընձեռել հաղթելու 5,000 ԱՄՆ դոլար արժողությամբ նվեր: Այսպիսով, երկու հաղթողներ կստանան բոլոր տրանսպորտային և կեցության ծախսերը հոգացող հրավեր` երկու անձի համար և հնարավորություն` մասնակցելու 2010 թվականի հոկտեմբերի 16-ին կայանալիք «Տաթևի վերածնունդ» ծրագրի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Որքան շատ տոմսեր գնեն արշավի մասնակիցները, այնքան մեծ կլինի նրանց հնարավորությունը հաղթելու ուղևորություն դեպի Հայաստան:
Ֆոնդահայթայթման ծրագրի երկու հաղթողները բացառիկ հնարավորություն կունենան բացման օրը երթևեկելու Տաթև աշխարհի ամենաերկար ճոպանուղով: Ֆոնդահայթայթման այս նախաձեռնությունն ընդամենը մեկն է լայնածավալ «Տաթևի վերածնունդ» ծրագրում ընդգրկված այն բազմաթիվ ծրագրերից, որոնք ուղղված են համայնքների զարգացմանը:

24 Август 2010 - 12:47 AMT
С целью вовлечения армян со всего мира, а также всех заинтересованных лиц в проект «Возрождение Татева» Фонд национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) объявляет кампанию по сбору средств – i-Buy. Основная идея i-Buy – представить проект миру и дать возможность всем желающим стать частью инициативы, оказав содействие спасению старинного монастырского комплекса и развитию общин, экономики и туризма на территории Южного коридора развития туризма Армении. Как отмечается в сообщении ФНКА, все желающие могут в режиме он-лайн, пользуясь сайтом http://www.tatev.am/i-buy-campaign, сделать свой взнос на проект «Возрождение Татева» в размере 10 долларов.
Все собранные средства будут направлены на реализацию проекта «Возрождение Татева», который оценен в сумму порядка 50 млн. долларов США. В то же время кампания дает еще одну возможность представить Армению в качестве интересного туристического направления.
Помимо пожертвования, каждый из билетов – это шанс выиграть путешествие в Армению стоимостью в 5000 долларов. Два победителя получат полный туристический пакет на двоих, в который входят расходы по перелету и проживанию, а также приглашение в Татев, на официальную церемонию открытия проекта «Возрождение Татева», которая состоится 16-ого октября 2010 года. В церемонии открытия примут участие первые лица государства. Победители кампании i-Buy в день открытия в Татеве смогут также прокатиться на самой длинной в мире подвесной канатной дороге, протяженностью в 5,7 км.
Кампания i-Buy – одна из ряда инициатив в рамках проекта «Возрождение Татева», нацеленных на развитие региона.