27 Օգոստոս 2010 - 14:08 AMT
«Բազե» երիտասարդական հավաքին առաջին անգամ մասնակցում են Հայաստանի քաղաքական կուսակցությունների երիտասարդական ճյուղերի ներկայացուցիչները: Ծաղկաձորում Հայ երիտասարդական հիմնադրամի համակարգող Կարեն Ավագյանը լրագրողներին հայտնել է, որ հավաքին մասնակցում են ՀՀԿ, «Բարգավաճ Հայաստան», ՄԻԱԿ, «Օրինաց երկիր», ՀՅԴ կուսակցությունների ներկայացուցիչները: «Ցավոք սրտի, մեզ չեն միացել «Ժառանգություն», և ՀԱԿ ներկայացուցիչները, թեև հրավեր ստացել էին: Հուսով եմ, որ հետագայում նրանք նույնպես կմասնակցեն «Բազե» հավաքին: Մեր նպատակը միասնական ուժ ստեղծելն է», – նշել է Ավագյանը:
Նա նաև ընդգծել է, որ «Բազե-2010»-ը ամենազանգվածային հավաքն է դարձել իր գոյության պատմության ընթացքում: Հավաքին մասնակցում են Հայաստանի, Արցախի և սփյուռքի տարբեր ծայրերից ժամանած 300 մարդ: Նրա խոսքերի համաձայն, 2002-2010 թթ. հավաքներին մասնակցել է 18-30 տարեկան 6000 երիտասարդ: «Այստեղ գալիս են ոչ թե հանգստանալու, այլ մրցելու: Նրանք այն մարդիկ են, ովքեր իրենց լավագույնս դրսևորել են մշակույթի և սպորտի բնագավառներում, և մենք արդեն առանձնացրել ենք մարդկանց, ովքեր «Բազե»-ից հետո ավելի հայտնի կդառնան», – ասել է Կարեն Ավագյանը:

27 Август 2010 - 14:08 AMT
В молодежном слете «Базе» впервые принимают участие представители молодежных ветвей политических партий Армении. Как сообщил журналистам в Цахкадзоре координатор армянского молодежного фонда Карен Авагян, в слете принимают участие представители Республиканской партии Армении (РПА), партий «Процветающая Армения», МИАК, «Оринац еркир», АРФ Дашнакцутюн. «К сожалению, к нам не присоединились представители партии «Наследие» и Армянского национального конгресс (АНК), которые также получили приглашение. Надеюсь, что в будущем они также примут участие в слете «Базе», так как наша цель – создать единую силу», – отметил Авагян.
Он также подчеркнул, что «Базе 2010» стал самым масштабным за всю историю существования слета и собрал 300 человек из разных уголков Армении, Арцаха и Диаспоры. По его словам, с 2002 по 2010 в слете приняли участие 6000 молодых людей в возрасте от 18 до 30. «Сюда приходят не отдыхать, а соревноваться. Это люди, которые проявили себя в сфере культуры или спорта, и мы уже выделили молодых людей, которые после «Базе» станут более известными», – сказал Карен Авагян.