31 Օգոստոս 2010 - 10:28 AMT
2010-ի 8 ամիսների ընթացքում ՃՏՊ-ների թիվը հանրապետությունում նվազել է : Այդ ամսիների ընթացքում արձանագրվել է 1025 ճանապարհատրանսպորտային պատահար (ՃՏՊ), որի արդյունքում մահացել է 137 մարդ, մարմնական վնասվածքներ ստացել` 1375-ը: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ, գնդապետ Նորայր Սարգսյանը:
Նրա խոսքերով, անցյալ տարվա նույն շրջանի համեմատ ՃՏՊ թիվը պակասել է 12-ով, զոհերի թիվը` 47-ով, տուժածներինը` 54-ով: «Դա ճանապարհային ոստիկանության աշխատակիցների աշխատանքի արդյունքն է: 8 ամիսների ընթացքում ճանապարհային ոստիկանությունը կազմել է 470 000 արձանագրություն, ինչը 120 000-ով շատ է անցյալ տարվա նույն շրջանի համեմատ»,- նշել է նա:

Число пострадаших в ДТП за прошедшие 8 месяцев меньше прошлогоднего показателя. В течение этих месяцев были зафиксированы 1025 дорожно-транспортных происшествий (ДТП), в результате чего погибли 137, и получили телесные повреждения 1375 человека. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил начальник отделения дорожно-патрульной службы транспортной полиции Армении полковник (ДПС) Норайр Саркисян.
По словам Саркисяна, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года количество ДТП сократилась на 12, количество жертв на 47, а пострадавших на 54 человека. “Это результат работы сотрудников дорожной полиции. В течение 8 месяцев дорожная полиция составила 470 000 протоколов, что на 120 000 больше в сравнении с аналогичным периодом прошлого года”, – отметил он.