29 August 2001 - 18:47 AMT
Մինչեւ սեպտեմբերի 1-ը կառավարությունը մտադիր է հրավիրել հեռահաղորդակցության ոլորտում մենաշնորհի իրավունք ունեցող «ԱրմենԹել» ընկերության տնօրենների խորհրդի արտահերթ նիստ` րոպոավճար մտցնելը կանխարգելելու համար: Ինչպես հայտնում է «Արկա» գործակալությունը, դրա մասին այսօր Հայաստանի կառավարության կապի ոլորտում գործունեության ուսումնասիրման ժամանակավոր խորհրդարանական հանձնաժողովի նիստին հայտնեց ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարԱնդրանիկ Մանուկյանը: Հանձնաժողովի նախագահ Վազգեն Մանուկյանի խոսքերով` սեպտեմբերի 1-ից հեռախոսային խոսակցությունների համար րոպեավճար մտցնելը հակասում է Հայաստանի օրենսդրությանը եւ «ԱրմենԹել» ընկերության արտոնագրին:
Նշենք, որ, «ԱրմենԹել»-ի ժամկետացանկի համաձայն, 2001 թվականի սեպտեմբերի 1-ից սահմանված ժամանակից (ամսական 120 րոպե) ավել խոսակցության համար սակագինը կկազմի 4 դրամ 1րոպեի համար, իսկ երկու տարվա ընթացքում այդ ցուցանիշը աստիճանաբար կաճի մինչեւ 8 դրամ: Ամսական բաժանորդային վճարը կմնա ամիսը 900 դրամի մակարդակում:

29 August 2001 - 18:47 AMT
До 1 сентября правительство Армении намерено созвать внеочередное заседание совета директоров телекоммуникационного монополиста страны – компании “АрменТел”, для предотвращения введения поминутной оплаты. Как сообщает агентство “Арка”, об этом заявил сегодня на заседании временной парламентской комиссии по изучению деятельности правительства Армении в области связи министр транспорта и связи РА Андраник Манукян. По словам председателя комиссии Вазгена Манукяна, введение с 1 сентября поминутной платы за телефонные разговоры противоречит законодательству Армении и лицензии компании “АрменТел”.
Отметим, что в соответствии с графиком “АрменТела”, с 1 сентября 2001 года тарифы за разговор сверх лимита (120 минут в месяц) составят 4 драма за минуту, а в течение двух лет этот показатель постепенно увеличится до 8 драмов. Ежемесячная абонентная плата останется на уровне 900 драмов в месяц.