2 Սեպտեմբեր 2010 - 14:25 AMT
Սեպտեմբերի 11-ից հոկտեմբերի 22-ը վաստակավոր կոլեկտիվ Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը, գեղարվեստական ղեկավարներ Էդուարդ Թոփչյանի և Ալեքսանդր Չաուշյանի ղեկավարությամբ ու ՀՀ նախագահի տիկնոջ` Ռիտա Սարգսյանի և Սըր Սայմոն Բոուզ-Լայընի (Մեծ Բրիտանիա) բարձր հովանու ներքո, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կներկայացնի 4-րդ Երևանյան միջազգային երաժշտական փառատոնը:
Փառատոնի բացումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 11-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում: Համերգի ընթացքում կհնչի Բրամսի Դաշնամուրի կոնցերտ թիվ 2 ստեղծագործությունը` ֆրանսիացի դաշնակահար Ֆրանսուա-Ֆրեդերիկ Գիի մասնակցությամբ և Շոստակովիչի Սիմֆոնիա թիվ 10 ստեղծագործությունը` դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ:

2 Сентябрь 2010 - 14:25 AMT
С 11-го сентября по 22-е октября в Ереване пройдет IV Ереванский международный музыкальный фестиваль, говорится в поступившем в PanARMENIAN.Net сообщении пресс-службы Государственного филармонического оркестра Армении.
11 сентября Фестиваль откроется концертом Брамса для фортепиано, при участии французского пианиста Франсуа-Фредерика Ги, а также 10-й симфонией Шостаковича под руководством дирижера Эдуарда Топчяна.
Фестиваль проходит под высоким покровительством первой леди Армении Риты Саргсян и сэра Саймона Боуз-Лайон (Великобритания). Художественными руководителями фестиваля являются Эдуард Топчян и Александр Чаушян.