ՀՀ կառավարությունը սեպտեմբերի 3-ին նիստում հաստատել է ուսումնական հաստատության գործունեության ներքին և արտաքին գնահատման չափանիշները և իրականացման կարգը:
Ներկայացնելով նախագիծը` ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը նշեց, որ նման քայլը համահունչ է ընտրված միջազգային վեկտորին` ուղղված կրթության արդյունավետության և որակի բարձրացմանը:
Իր հերթին, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ավելացրեց, որ չնայած նրան, որ նախագիծը կատարյալ չէ, այնուամենայնիվ, դրա իրագործման ընթացքում կկատարվեն անհրաժեշտ շտկումներ:

Правительство РА на заседании 3 сентября утвердило критерии внешней и внутренней оценки деятельности учебных заведений, а также порядок их реализации.
Представляя проект, министр образования и науки РА Армен Ашотян отметил, что подобный шаг созвучен с выбранным международным вектором, направленным на повышение эффективности и качества образования.
В свою очередь премьер-министр РА Тигран Саркисян добавил, что, несмотря на то, что проект не является совершенным, тем не менее, в течение его реализации будут внесены необходимые корректировки.