«Մոտավորապես երեք ժամ անց համաշխարհային ճանաչում ունեցող ֆրանսիացի դերասան Ժերար Դեպարդյեն կժամանի Երևան` մասնակցելու «Կարոտ» փառատոնին», – PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցի ընթացքում ասել է փառատոնի ղեկավար Մեցո Իգիթյանը:
Նրա խոսքերի համաձայն, դերասանն առաջին անգամ է այցելում Հայաստան: Սեպտեմբերի 4-ին Ժերար Դեպարդյեն հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ՀՀ ԱԺ խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Հայտնի դերասանը Հայաստանում կմնա երկու օր և սեպտեմբերի 5-ին Փարիզ կվերադառնա: Մեցո Իգիթյանն ասել է, որ Ժերար Դեպարդյեն որպես պատվավոր հյուր ներկա է լինելու «Կարոտ» մրցանակաբաշխության արարողությանը: «Սակայն, արդյոք նա է մրցանակ հանձնելու, թե մրցանակակիր է դառնալու` թող անակնկալ լինի մինչև մրցանակների հանձնման արարողությունը», – ասել է «Կարոտ» փառատոնի նախագահը:

3 Сентябрь 2010 - 14:16 AMT
“Примерно через 3 часа всемирно известный французский актер Жерар Депардье прибудет в Ереван специально для участия в фестивале “Карот”,- сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net президент фестиваля “Карот” Мецо Игитян.
По его словам, это первый визит актера в Армению. В его рамках Жерар Депардье 4 сентября проведет встречи со спикером парламента РА Овиком Абрамяном и президентом Армении Сержем Саргсяном.
Жерар Депардье останется в Армении 2 дня и вернется в Париж 5 сентября. Как сообщил Мецо Игитян, Жерар Депардье будет присутствовать на церемонии вручения премии “Карот” в качестве почетного гостя. “Но будет ли он вручать премию или сам станет ее лауреатом, пусть останется сюрпризом до самой церемонии”,- сказал президент фестиваля “Карот”.