5 Սեպտեմբեր 2010 - 10:02 AMT
Երևանի և Օդեսայի բարեկամական հարաբերությունների մասին պայմանագրի ստրոգարման 15-ամյակի առթիվ Հայկական մշակույթի քաղաքային կենտրոնում տեղի են ունեցել մի շարք միջոցառումներ: Դրանց շրջանակներում բացվել է ազգային ցուցահանդես, կազմակերպվել է «Արմենիկա» ինտելեկտուալ խաղը: Հոբելյանական տարեթվի առթիվ Օդեսայի քաղաքապետարանը Երևանին նվիրել է Օդեսայի նկարիչներիստեղծագործությունները:
Անցած 15 տարում տարում շատ բան է կատարվել, համոզված են երկու քաղաքների ներկայացուցիչները: «Մենք շատ սերտ համագործակցություն ունենք Երևանի հետ: Մեզ մոտ գործում է կիրակնօրյա դպրոց, որտեղ սովորում է 100 աշակերտ»,- նշել է Օդեսայի հայկական համայնքի փոխնախագահ Մարգարիտա Թարասյանը, հաղորդում է Ռուսաստանի հայերի «Երկրամաս» թերթի տեղեկատվական կենտրոնը:

5 Сентябрь 2010 - 10:02 AMT
К пятнадцатилетию со дня подписания договора о дружеских отношениях между Ереваном и Одессой в городском Центре армянской культуры прошел ряд мероприятий. В рамках этих мероприятий была открыта этническая выставка, а также была организована интеллектуальная игра «Арменика». Кроме того, к юбилейной дате, муниципалитет Одессы преподнес в дар Еревану картины, написанные одесскими художниками.
За прошедшие 15 лет удалось сделать немало, уверены представители двух городов. «У нас очень тесное сотрудничество с Ереваном. Оттуда нам очень помогают в организации многих дел, в частности, воскресных школ. У нас действует воскресная школа, в которой учится около 100 учеников”,- отметила вице-президент армянской общины Одессы Маргарита Тарасян, сообщает Информационный Центр газеты армян России «Еркрамас».