6 Սեպտեմբեր 2010 - 09:45 AMT
Հայաստանի երիտասարդական կառավարության առաջին նիստը տեղի կունենա 2010-ի սեպտեմբերին: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի Երիտասարդական կուսակցության կառավարման անդամ Արտակ Խաչատրյանը, երիտասարդական կառավարությունը կստեղծվի ՀՀ կառավարության իրական մոդելի հիման վրա: Երկրի առաջատար բուհերի լավագույն ուսանողների շարքում կընտրվեն 18 «նախարարներ» և «փոխնախարարներ»: Երիտասարդական կառավարության նախարարներն ընտրվելու են 2 ամիսը մեկ:
«Երիտասարդական կառավարության անդամները հնարավորություն ունեն ծանոթանալ երկրի կառավարության իրական աշխատանքի հետ: Ավելին, «նախարարները» պետք է ներկայացնեն իրենց նախագծերը, առաջարկները կամ շտկումները, որոնք ներկայացվելու են ՀՀ կառավարությանը: Երիտասարդ մասնագետներին, որոնց առաջարկները կարժանանան կառավարության հավանությանը, կառաջարկվի թափուր տեղ նախարարություններից մեկում»,- ասել է Արտակ Խաչատրյանը:

6 Сентябрь 2010 - 09:45 AMT
Первое заседание молодежного правительства Армении состоится в сентябре 2010 года. Как сообщил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net член правления Молодежной партии Армении Артак Хачатрян, молодежное правительство будет создано по модели реального правительства РА. Среди лучших старшекурсников ведущих вузов страны будут избраны 18 “министров” и “замминистров”. Министры молодежного правительства будут переизбираться каждые 2 месяца.
“У членов молодежного правительства будет возможность ознакомиться с работой реального правительства страны. Более того, за время нахождения на посту, “министры” должны будут представить свои проекты, предложения или поправки, которые будут представлены правительству РА. Молодым специалистам, чьи предложения получат одобрение правительства, будет предложена вакансия в одном из министерств по специальности”, – сказал Артак Хачатрян.