7 Սեպտեմբեր 2010 - 11:33 AMT
Հայաստանի պաշտպանության փոխնախարարը ճշգրիտ բնորոշեց վերջին դիվերսիաները` անվանելով դրանք Ադրբեջանի ջղաձգություններ
Ադրբեջանի կողմից դիվերսիաները կարելի է ջղաձգություններ անվանել, և նման գործողություններով ադրբեջանական կողմին չի հաջողվի լուծել իր բոլոր խնդիրները, քանի որ հայ զինծառայողները զգոն են և դիվերսանտներին համապատասխան հակահարված են տալիս: Այդ մասին այսօր Հայաստանի խորհրդարանում լրագրողներին է հայտնել ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արա Նազարյանը:
Նազարյանի խոսքով, իրականում սահմանների պաշտպանության հարցում ոչ մի նոր բան չի կատարվում, պարզապես վերջին ժամանակներս ադրբեջանական կողմի ագրեսիվ գործողություններն ակտիվացել են: «Հայկական զինված ուժերն ի զորու են զսպել հակառակորդին»,- նկատել է նա:

7 Сентябрь 2010 - 11:33 AMT
Замминстра обороны Армении дал точное определение недавним диверсиями, назвав их конвульсиями Азербайджана
Диверсии со стороны Азербайджана можно назвать конвульсиями и подобными действиями азербайджанской стороне не удастся решить свои проблемы, так как армянские военнослужащие бдительны и дают диверсантам соответствующий отпор. Об этом в парламенте Армении журналистам заявил замминистра обороны РА Ара Назарян.
По словам Назаряна, на самом деле в вопросе защиты границ ничего нового не происходит, просто в последнее время агрессивные действия азербайджанской стороны активизировались. “Армянские вооруженные силы в состоянии сдерживать противника”, – заметил он.