Ըստ նախնական տվյալների, հոկտեմբերի երկրորդ կեսին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կմեկնի Իրան պաշտոնական այցով: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել վարչապետի օգնական Արամ Անանյանը:
«Վարչապետի Իրան կատարելիք այցի մասին լրացուցիչ տեղեկություններ կհայտնվեն ավելի ուշ»,-ասել է Տիգրան Սարգսյանի օգնականը:
Ավելի վաղ Իրանում ՀՀ դեսպան Գրիգոր Առաքելյանը իրանական Fars գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ վարչապետն Իրան կայցելի հոկտեմբերի վերջում հայ-իրանական հարաբերություններն ամրապնդելու նպատակով:

По предварительным данным во второй половине октября премьер-министр Армении Тигран Саркисян с официальным визитом посетит Иран. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил помощник премьер-министра РА Арам Ананян.
«Дополнительная информация о визите главы армянского правительства в Иран будет сообщена по мере ее поступления»,- сказал помощник Тиграна Саркисяна.
Ранее посол Армении в Иране Григор Аракелян в интервью иранскому информационному агентству Fars заявил, что премьер посетит Иран в конце октября с целью укрепления армяно-иранских отношений.