20 August 2001 - 16:58 AMT
Հեռահաղորդակցության ոլորտում մենաշնորհ ունեցող «ԱրմենԹել» ընկերությունը անջատել է Հայկական ատոմային կայանի հեռախոսները: «Արկա» գործակալության հաղորդագրության համաձայն` պատճառը ԱԷԿ-ի պարտքերն են, որոնք կազմում են 12 միլիոն դրամ (շուրջ 24 հազար դոլար): «ԱրմենԹել»-ում հայտնեցին, որ հեռախոսները կմիացվեն պարտքերի մարման կամ մարման նոր գրաֆիկի կազմման դեպքում:
Կայանում հեռախոսային կապի դիմաց վճարումներ ոչ ժամանակին կատարելը բացատրեցին ԱԷԿ-ի դժվար ֆինանսական վիճակով: Նշենք, որ Հայստանի էլեկտրաէներգիայի սպառողների պարտքի ծավլը կայանին կազմում է շուրջ 108 միլիոն դոլար:

Компания “АрменТел”, являющаяся монополистом в сфере телекоммуникаций, отключила телефоны на Армянской атомной станции. Как сообщает агентство “Арка”, причниа – долги АЭС, которые составили 12 миллионов драмов (около 24 тысяч долларов). В “АрменТеле” заявили, что телефоны будут включены в случае погашения долгов или составления нового графика выплаты задолженностей.
Причину несвоевременных платежей за телефонную связь на станции объяснили трудным финансовым положением АЭС. Отметим, что объем задолженностей потребителей электроэнергии Армении станции составляет около 108 миллионов долларов.