«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) կաջակցի սեպտեմբերի 29-ին Երևանում կայանալիք սոցիալական գործընկերությանը նվիրված առաջին ազգային համաժողովին:
Համաժողովը կազմակերպվում է Հայաստանի Գործատուների հանրապետական միության կողմից և նպատակ ունի ներկայացնել սոցիալական գործընկերության ոլորտում գրանցված առաջընթացը, բացահայտել սոցիալական երկխոսության կայացմանը վերաբերող ռազմավարական խնդիրները, ուսումնասիրել միջազգային փորձը և առաջարկել համապատասխան լուծումներ:
«ԱրմենՏել» ընկերությունը հանդիսանալով Հայաստանի խոշորագույն գործատուներից մեկը մեծ կարևորություն է տալիս այս համաժողովի անցկացմանը: Այն շոշափում է հասարակության բոլոր խմբերի շահերը, ուստի պահանջ ունի հասարակական լայն քննարկման, որի արդյունքում ձևավորված համակարգերը հետագայում հիմք կծառայեն սոցիալական գործընկերության ձևավորման և դրա արդյունավետ զարգացման գործումե,-նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, հաղորդում է ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) поддержит первую национальную конференцию по вопросам социального партнерства, которая состоится 29 сентября в Ереване. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе «АрменТел».
В ходе конференции, организуемой Республиканским Союзом Работодателей Армении, планируется представить основные достижения в сфере социального партнерства, наметить стратегические вопросы становления социального диалога, изучить международный опыт и предложить соответствующие решения.
«Компания «АрменТел», являясь одним из крупнейших работодателей Армении, придает важное значение проведению конференции. Она отражает интересы всех слоев населения и поэтому для разработки систем, которые станут основой для формирования эффективного партнерства, необходимы общественные обсуждения», – отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.