«Ցավոք, մինչ օրս մեզ չի հաջողվել պարզել այն մարդու անձը, որը նման սադիստական վերաբերմունք ունի զինվորի հանդեպ»,-հայտարարել է պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ մեկնաբանելով YouTube կայքում զետեղված տեսահոլովակը, որտեղ ՀՀ ԶՈւ համազգեստով երիտասարդներ ենթարկվում են ծեծի ու ստորացումների:
Ըստ նախարարի, այժմ տեսահոլովակը ուսումնասիրում են մասնագետները, սակայն հնարավոր չեղավ նույն սեղմ ժամկետում պարզել տեսահոլովակի մասնակիցների անձը, քանի որ նրանց դեմքերը չեն երևում:
«Ես վստահ եմ, որ դա ապատեղեկատվություն է, և ես չեմ հավատում, որ նման միջադեպ կարող էր պատահել և նկարահանվել տեսաժապավենի վրա»,-ասել է Սեյրան Օհանյանը:

“К сожалению, до сих пор нам не удалось выяснить личность человека, который с таким садизмом относится к солдатам”,- завил журналистам министр обороны РА Сейран Оганян, комментируя размещенный на сайте YouTube видеоролик, запечатлевший, как одетые в форму Вооруженных сил Армении молодые люди подвергаются избиениям и унижению.
По словам министра обороны, сейчас видеоролик изучают профессионалы, но выяснить личности участников видео в столь короткие сроки невозможно, поскольку их лиц не видно.
“Я убежден, что это является дезинформацией, и не верю, что подобный инцидент мог иметь место и быть снятым на видео”,- заметил Сейран Оганян.