ՆԱՏՕ-ի «Հայաստան-2010» տարերային աղետների հետևանքների վերացման զորավարժությունները գերազանց անցան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Թուրքիայի աղետների վարչության ներկայացուցիչ Ֆասիմ Բերկան Աթայը: Ըստ նրա, դա այլ երկրների փրկարարների հետ փորձը փոխանակելու լավ հնարավորություն էր: «Մենք դա շատ ենք գնահատում»,-ասել է Ֆասիմ Բերկան Աթայը:
Անդրադառնալով թիմերի համագործակցությանը՝ Աթայը նշել է, որ իրենք հնարավորություն չունեցան համագործակցել հայկական թիմի հետ, սակայն համագործակցեցին այլ երկրների հետ:
Մեկնաբանելով Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև համագործակցության հնարավորությունը տարերային աղտեների հետևանքների վերացման հարցում՝ Ֆասիմ Բերկան Աթայը նշել է. «Սա միայն սկիզբն էր, ես կարծում եմ, որ ամեն տարվա հետ համագործակցությունը մեր երկրների միջև կզարգանա»,-ասել է նա:

Учения НАТО «Армения 2010» по ликвидации последствий стихийных бедствий прошли отлично. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net заявил представитель управления по катастрофам Турции Фасим Беркан Атай. По его словам, это было очень хорошей возможностью обменяться опытом и сотрудничать со спасателями других стран «Мы очень ценим это», – сказал Фасим Беркан Атай.
При этом касаясь сотрудничества между командами, Атай отметил, что у них не было возможности сотрудничать с армянской командой, но есть опыт взаимодействия с другими странами.
Комментируя возможность сотрудничества между Арменией и Турцией в вопросе по ликвидации последствий стихийных бедствий, Фасим Беркан Атай сказал: «Это лишь начало, и я думаю, в дальнейшем наши страны могут сотрудничать в этом вопросе», – отметил он