16 Սեպտեմբեր 2010 - 12:29 AMT
Առաջիկայում Երևանի կոնյակի գործարանի լոգոտիպից կհանվի Արարատ լեռան պատկերը: Այդ մասին հայտնել է «Երևանի կոնյակի գործարանի դեսպան» Էմմա Զաքոյանը: Ըստ նրա, Արարատ լեռան փոխարեն լոգոտիպի վրա կպատկերվի Փյունիկը՝ որպես արվեստի և հայ ժողովրդի վերածննդի խորհրդանիշ:
Հայաստանում արդեն եղել է Արարատ լեռան պատկերը հանելու փորձ՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի լոգոտիպից: ՀՖՖ-ն Հայաստանի ու Թուրքիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների խաղի շեմին, որը տեղի ունեցավ 2009թ. սեպտեմբերի 6-ին, ներկայացրեց նոր լոգոտիպը՝ ՀՀ պետական զինանշանի, ֆուտբոլի գնդակի և ՀՖՖ հապավման պատկերով:

16 Сентябрь 2010 - 12:29 AMT
В ближайшее время с логотипа Ереванского коньячного завода будет удалено изображение горы Арарат. Об этом сообщила «посол Ереванского коньячного завода» Эмма Закоян. По ее словам, вместо горы Арарат на логотипе будет изображена птица Феникс – «символ искусства и возрождения армянского народа», сообщает Еркрамас.
В Армении уже была предпринята попытка убрать изображение горы Арарат с логотипа Федерации Футбола Армении (ФФА). ФФА в преддверии футбольного матча национальных сборных Армении и Турции в рамках отборочного турнира ЧМ-2010, который состоялся 6 сентября 2009 года, презентовала новый логотип с изображением государственного герба Армении, футбольного мяча и аббревиатуры ФФА.