20 Սեպտեմբեր 2010 - 10:16 AMT
Սեպտեմբերի 24-ին Երևանում ելույթ կունենա ԱՊՀ սիմֆոնիկ նվագախումբը` Վլադիմիր Սպիվակովի ղեկավարությամբ: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների մարդասիրական համագործակցության միջպետական հիմնադրամի մամլո քարտուղար Ալեքսանդր Կալուգինը:
ԱՊՀ երկրների մայրաքաղաքներում կայանալիք համերգային ծրագրերում ներգրավված են Ջուզեպե Վերդիի, Նիկոլո Պագանինիի, Պյոտր Չայկովսկու, Քամիլ Սեն-Սանսի, Ժորժ Բիզեի և հյուրախաղերի ընթացքում հյուրընկալող երկրի ազգային կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները: Այս տարի նվագախմբում հանդես կգա 94 երիտասարդ երաժիշտ` ԱՊՀ բոլոր երկրներից և Վրաստանից: Նվագախմբում որպես մենակատար ելույթ կունենան` չինացի ջութակահար Ֆեն Նինը և Բելառուսի Հանրապետության օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական մեծ թատրոնի մեցո-սոպրանո Օքսանա Վոլկովան:

24 сентября в Ереване выступит молодежный симфонический оркестр СНГ под управлением Владимира Спивакова. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь Межгосударственного фонда гуманитарного сотрудничества государств-участников СНГ Александр Калугин.
В программу концертов в столицах стран СНГ вошли произведения Джузеппе Верди, Николо Паганини, Петра Чайковского, Камиля Сен-Санса, Жоржа Бизе и национальных композиторов стран-участниц гастрольного тура. В этом году в оркестре участвуют 94 молодых музыканта из всех стран СНГ и Грузии. Солисты – китайский скрипач Фэн Нин и меццо-сопрано Национального академического Большого театра оперы и балета Республики Беларусь Оксана Волкова. В программе ереванского концерта прозвучат произведения Александра Арутюняна.