Երևանի կենտրոնում` Marriott Armenia հյուրանոցի առջև, ցուցադրվում է Հարավային Կովկասում ամենաերկար խնձորի շտրուդելը` 25 մետր երկարությամբ: Միջոցառումը կազմակերպվել է Ավստրիական ավիաուղիների և Marriott Armenia Yerevan հյուրանոցի նախաձեռնությամբ` հյուրանոցի կազմակերպած Ավստրիական օրվա շրջանակներում: Նման միջոցառումը Երևանում անցկացվում է արդեն 4-րդ անգամ:
Մենք արդեն կտրատել ենք շտրուդելը և յուրաքանչյուր կտորը վաճառում ենք 500 դրամով: Յուրաքանչյուր կտորի հետ մենք գնորդներին կտրոն ենք տալիս: Այսօր երեկոյան կկայանա այդ կտրոնների խաղարկությունը, որի հաղթողը երկու հոգու ուղեգիր կստանա դեպի Վիեննա»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է Marriott Armenia Yerevan հյուրանոցի ավագ խոհարար Կլաուս-Պետեր Կրեբսը:
Թռիչքի տոմսերը տրամադրում են Ավստրիական ավիաուղիները, իսկ Վիեննայում խաղարկության հաղթողները բնակվելու են Marriott հյուրանոցում: Բացի դրանից, նրանց կտրամադրվեն Վիեննայի բոլոր թանգարանների տոմսեր, ինչպես նաև նրանք կկարողանան մասնակցել ամանորյա վաճառքին, հաղորդել է Marriott հյուրանոցի մարքեթինգի և վաճառքի գծով մենեջեր Զոլտան Կոնշանսկին:
Շտրուդելը (գերմ. «պտտահողմ, հորձանուտ») ալյուրով պատրաստվող ավստրիական ուտեստ է տարբեր տեսակի լցոններով շերտավոր խմորից, որը փաթաթվում է ռուլետի տեսքով: Շտրուդելը տարածված է բոլոր գերմանալեզու երկրներում, ինչպես նաև հունգարական, չեխական և անգամ ռուսական խոհանոցում:

Перед отелем Marriott Armenia Yerevan в центре столицы Армении выставлен длиннейший на Южном Кавказе яблочный штрудель длиной в 25 метров. Мероприятие организовано по инициативе Австрийских авиалиний и отеля Marriott Armenia Yerevan в рамках организованного отелем Австрийского дня. Подобное мероприятие проводится в Ереване уже в 4 раз.
“Мы уже разрезали штрудель и продаем его по 500 драмов за кусок. С каждым куском мы отдаем покупателям купон. Сегодня вечером состоится розыгрыш этих купонов, победитель которого получит путевку на два человека на выходные в Вену”, – отметил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net шеф-повар Marriott Armenia Yerevan Клаус-Петер Кребс.
Билеты на перелет предоставляют Австрийские авиалинии, а жить в Вене победители розыгрыша будут в отеле Marriott. Помимо этого, им будут предоставлены билеты во все музеи Вены, а также они смогут принять участие в рождественской распродаже, сообщил менеджер по маркетингу и продажам отеля Marriott Золтан Коншански.
Штрудель (нем. «вихрь, воронка, водоворот») — австрийское мучное блюдо в виде рулета из скрученного трубкой листового теста с различной начинкой. Штрудель популярен во всех немецкоязычных странах, а также в венгерской, чешской и даже русской кухнях.