Նոյեմբերի 23-26-ը Երեւանում կկայանա «Արդյունաբերական Հայաստան EXPO-2001» առաջին ազգային ցուցահանդեսը: Ինչպես հայտնել են «Առկա» գործակալությանը ցուցահանդեսի կազմխորհրդից, տվյալ միջոցառման հիմնական նպատակն է` հայրենեկան արտադրողների առջեւ բացել նոր համաշխարհային սպառման շուկաներ, խթանել արտասահմանյան ներդրումների հոսքը երկրի տնտեսություն, համաշխարհային խմբակցությանը ցուցադրել Հայաստանի հնարավորություններն ու ներուժը, ինչպես նաեւ ձեւավորել արտասահմանյան գործարար շրջանների հասարակական կարծիքը ի օգուտ Հայաստանի:
Նշենք, որ ցուցահանդեսը կազմակերպված է «LOGOS» կենտրոնի կողմից` Հայաստանի արդյունաբերության եւ առեւտրի նախարարության աջակցությամբ: Ցուցահանդեսի հիմնական թեմատիկ բաժիններն են` լեռնաարդյունահանող արդյունաբերություն, շինանյութերի արտադրություն, մեքենաշինություն, սարքաշինություն, էլեկտրատեխնիկա, էլեկտրոնիկա, գիտություն եւ տեղեկատվական տեխնալոգիաներ, թեթեւ արդյունաբերություն, փայտամշակում եւ քիմիա:

31 July 2001 - 12:44 AMT
Первая национальная выставка “Индустриальная Армения EXPO-2001” состоится 23-26 ноября в Ереване. Как сообщили агентству “АРКА” в оргкомитете выставки, основная цель данного мероприятия – раскрыть перед отечественными производителями новые мировые рынки сбыта, стимулировать приток иностранных инвестиций в экономику страны, продемонстрировать мировому сообществу возможности и потенциал Армении, а также сформировать общественное мнение деловых кругов зарубежья в пользу Армении.
Отметим, что выставка организована центром «LOGOS» при поддержке министерства промышленности и торговли Армении. Основные тематические разделы выставки: горнодобывающая промышленность, производство стройматериалов, машиностроение, приборостроение, электротехника, электроника, наука и информационные технологии, легкая промышленность, деревообработка и химия.