Ռուսաստանի կառավարությունը որոշում է կայացրել մարդասիրական օգնություն ցուցաբերել Հայաստանին՝ տրամադրելով 5 000 տոննա ցորեն և 1000 տոննա զտված ձեթ:
Օգնությունն արդեն հասնում է Հայաստան: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել ՀԿԵՈւ մամլո ծառայությունում, Հրազդան կայարանում բեռնաթափվել է ձեթով 9 վագոն: Օգնությունը ՌԴ-ից ընդունում է արտակարգ իրավիճակների նախարարության պետական պահուստների գործակալությունը:
Ձեթի մյուս մասը Հայաստան կներկրվի առաջիկայում, ավելին, աշխատանք է տարվում ցորենի առաքման ուղղությամբ:

Правительство России приняло решение предоставить Армении гуманитарную помощь: 5000 тонн продовольственной пшеницы и 1000 тонн рафинированного подсолнечного масла.
Помощь уже начала поступать в Армению. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе ЮКЖД, на станции Раздан уже разгружены 9 вагонов подсолнечного масла. Помощь из России принимает Агентство государственных резервов Министерства по чрезвычайным ситуациям.
Остальная часть подсолнечного масла будет ввезена в Армению в ближайшее время, более того, начнутся работы и по доставке пшеницы.