27 Սեպտեմբեր 2010 - 13:09 AMT
Սեպտեմբերի 28-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Շվեյցարիա կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը
Սեպտեմբերի 28-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Շվեյցարիայի Համադաշնություն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ առողջապահության, մայրության և մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Շվեյցարիա բարեկամական խմբի նախագահ Արա Բաբլոյանը, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Վարդան Բոստանջյանը:
Բեռնում ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Շվեյցարիայի Պետությունների խորհրդի (Սենատ) նախագահ Էրիկա Ֆոստեր-Վաննինիի, Ազգային խորհրդի նախագահ Պասկալ Բրուդերեր Ուիսի, Արտաքին գործերի նախարար Միշլին Կալմի-Ռեյի, Ազգային խորհրդի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Քրիստա Մարկվալդերի և Շվեյցարիայի խորհրդարանի Շվեյցարիա-Հայաստան բարեկամության խմբի անդամների հետ:
Սեպտեմբերի 30-ին Ժնևում Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կհանդիպի շվեյցարահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, կմասնակցի Հայաստանի Հանրապետության անկախության 19-րդ տարեդարձին նվիրված ընդունելությանը, հաղորդում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

27 September 2010 - 13:09 AMT
On September 28, Speaker of the Armenian parliament Hovik Abrahamyan will arrive in Switzerland on a three-day official visit.
In Bern, Abrahamyan is scheduled to meet with President of the Council of States of the Swiss Federal Assembly Erika Forster-Vannini, President of the National Council of the Swiss Federal Assembly Pascale Bruderer Wyss, Swiss Foreign Minister Micheline Calmy-Rey, National Councilor and President of the Foreign Affairs Committee Christa Markwalder.
Besides, the Speaker of the RA National Assembly will meet with members of the Armenian-Swiss parliamentary friendship group.
On September 30, Hovik Abrahamyan will meet with representatives of the Armenian community of Switzerland, as well as will participate in a reception dedicated to the 19th anniversary of Armenia’s independence.
The Armenian delegation includes Chairman of the RA NA Committee on Health Care, Maternity and Childhood, Chairman of the Armenian-Swiss parliamentary friendship group Ara Babloyan and Vice-Chairman of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Vardan Bostanjyan, the RA NA press service reported.