27 Սեպտեմբեր 2010 - 13:09 AMT
Սեպտեմբերի 28-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Շվեյցարիա կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը
Սեպտեմբերի 28-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Շվեյցարիայի Համադաշնություն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ առողջապահության, մայրության և մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Շվեյցարիա բարեկամական խմբի նախագահ Արա Բաբլոյանը, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Վարդան Բոստանջյանը:
Բեռնում ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Շվեյցարիայի Պետությունների խորհրդի (Սենատ) նախագահ Էրիկա Ֆոստեր-Վաննինիի, Ազգային խորհրդի նախագահ Պասկալ Բրուդերեր Ուիսի, Արտաքին գործերի նախարար Միշլին Կալմի-Ռեյի, Ազգային խորհրդի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Քրիստա Մարկվալդերի և Շվեյցարիայի խորհրդարանի Շվեյցարիա-Հայաստան բարեկամության խմբի անդամների հետ:
Սեպտեմբերի 30-ին Ժնևում Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կհանդիպի շվեյցարահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, կմասնակցի Հայաստանի Հանրապետության անկախության 19-րդ տարեդարձին նվիրված ընդունելությանը, հաղորդում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

28 сентября спикер парламента РА Овик Абрамян с трехдневным официальным визитом посетит Швейцарию. В Берне Абрамян встретится с председателем Сената Швейцарии Эрикой Форстер-Ванини, председателем Национального совета Швейцарии Паскалем Брудерер Уисем, главой МИД Швейцарии Мишлин Калми-Рей, председателем комиссии внешней политики Национального совета Кристой Марквалдер. Председатель НС РА также встретится с членами группы дружбы Швейцария-Армения парламента Швейцарии. 30 сентября Овик Абрамян встретится с представителями армянской общины Швейцарии, а также примет участие в приеме, посвященном 19-й годовщине независимости Республики Армения.
В составе делегации спикера парламента РА также Швейцарию посетят глава постоянной парламентской комиссии по вопросам здравоохранения, материнства и детства, председатель парламентской группы дружбы Армения-Швейцария Ара Баблоян и зампредседателя постоянной комиссии парламента по экономическим вопросам Вардан Бостанджян, сообщает пресс-служба НС РА.