Սեպտեմբերի 27-ին ՀայաստանումԶամբիայի Հանրապետության դեսպան (նստավայրը` Մոսկվա) Պատրիկ Նաիլոբի Սինյինզան իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Սերգեյ Մանասարյանին:
Սերգեյ Մանասարյանըշնորհավորեցդեսպանին նշանակմանկապակցությամբև համոզմունք հայտնեց, որ վերջինիս նշանակումը կնպաստի հայ-զամբիական հարաբերությունների ակտիվացմանն ու խորացմանը:
Զրուցակիցները քննարկեցին հայ-զամբիականքաղաքական երկխոսությանը, առևտրատնտեսական հարաբերություններին և գործարար կապերին, միջազգային կազմակերպություններում համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերն անդրադարձան Աֆրիկյան մայրցամաքի և Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային զարգացումներին, երկուստեք կարևորվեց միջազգային կազմակերպություններում փոխշահավետ համագործակցության ակտիվացումը:

On September 27, Zambia’s Ambassador to Armenia (residence in Moscow) Patrick Nailobi Sinyinza handed over copies of his credentials to Armenian Deputy Foreign Minister Sergey Manasaryan.
Congratulating Patrick Nailobi Sinyinza on his appointment, Manasaryan expressed confidence that the Ambassador will contribute to boosting the Armenian-Zambian relations.
The two men also discussed intensification of the political dialogue between the two countries, trade and economic relations, as well as cooperation within international organizations.