29 Սեպտեմբեր 2010 - 09:51 AMT
Թուրքական ծովափնյա Բոդրում քաղաքում անցկացված «Միսս զբոսաշրջություն» գեղեցկության մրցույթում հաղթել է 25-ամյա Մարինա Ավետյանը Հայաստանից, հաղորդում է HABERLER.com թուրքական կայքը:
2-րդ տեղը զբաղեցրել է 22-ամյա ուկրաինուհի Աննա Բոյկոն, երրորդ տեղը` 26-ամյա գերմանուհի Նինա Ռիտինգհաուսը:
Մրցույթը կազմակերպվել էր անվանի թուրք օպերատոր Jolly tur-ի կողմից Catamaran ակումբում: Մրցույթին մասնակցում էին 20 երկրների ներկայացուցիչներ:
Թուրքական հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում Մարինա Ավետյանը նշել է, որ Բոդրում է գալիս արդեն երկրորդ անգամ, և նրան շատ դուր է գալիս այս վայրը և ավելացրել, որ նա մի քիչ խոսում և հասկանում է թուրքերեն:

29 Сентябрь 2010 - 09:51 AMT
На конкурсе красоты “Мисс Туризм” в турецком прибрежном городе Бодрум победила 25-летняя армянка Марина Аветян. Об этом сообщает турецкий сайт HABERLER.com.
2-е место заняла 22-летняя украинка Анна Бойко, а 26-летняя немка Нина Риттингхаус замкнула тройку победителей. Конкурс был организован известным турецким туроператором Jolly tur в диско-клубе Catamaran. Всего в конкурсе принимали участие представители из 20 стран. Турцию на конкурсе представляла Неслиан Мальтепе.
В своем интервью турецкому телевидению Марина Аветян отметила, что приезжает в Бодрум уже во второй раз, и что ей очень нравится это место, добавив, также, что она немного говорит и понимает по-турецки.