30 Սեպտեմբեր 2010 - 11:57 AMT
Թոմմի Այոմին, Իէն Գիլլանը, Ջոն Լորդն ու Նիկո Մաք-Բրեյնը հաջորդ շաբաթ կհավաքվեն նոր երգ ձայնագրելու համար: Երգից ստացված բոլոր միջոցները կտրամադրվեն Հայաստանում երաժշտական դպրոցի վերակառուցմանը, հաղորդում է classicrockmagazine.com-ը:
Սա Հայաստանին օգնելու` ռոք-երաժիշտներ Թոմմի Այոմիի ու Իէն Գիլլանի առաջին նման ակցիան չէ: 1989 թվականին այս զույգն այլ շատ հայտնի երաժիշտների հետ միասին հատուկ ձայնագրեցին հանրահայտ Smoke On The Water երգը, որպեսզի օգնեն 1988 թվականի Սպիտակի երկրաշարժից տուժածներին: Այդ ակցիան Rock Aid Armenia (Ռոք-օգնություն Հայաստանին) անունն էր կրում:

Томми Айоми, Ян Гиллан, Джон Лорд и Нико Мак-Брейн соберутся на следующей неделе для записи новой песни. Все средства, собранные от песни, пойдут на реконструкцию музыкальной школы в Армении, сообщает classicrockmagazine.com.
Это не первая подобная акция рок-музыкантов Томми Айоми и Яна Гиллана. В 1989 году, эта пара, совместно с другими очень известными музыкантами сделали специальную запись культовой песни Smoke On The Water, чтобы помочь жертвам Спитакского землетрясения 1988 года. Эта акция носила названия Rock Aid Armenia (Рок-помощь Армении).