Հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյիդ Ալի Սաղայիանին:
Ողջունելով դեսպանին` Հովիկ Աբրահամյանը բարձր գնահատեց ՀՀ և ԻԻՀ միջև բարեկամական հարաբերությունները և կարևորեց փոխգործակցությունը տարբեր ուղղություններով:
Զրույցի ընթացքում կողմերն անդրադարձան Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Ալի Լարիջանիի` հոկտեմբերի 8-ին Հայաստանի Հանրապետություն կատարելիք պաշտոնական այցին առնչվող հարցեր, հաղորդում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:

4 Октябрь 2010 - 12:18 AMT
Спикер НС РА и посол Ирана обсудили подробности предстоящего 8 октября визита спикера иранского парламента в Ереван
4-го октября спикер армянского парламента Овик Абрамян принял посла Ирана в Армении Сеида Али Сагаияна. В ходе встречи Овик Абрамян высоко оценил дружественные отношения между Ираном и Арменией. Он также придал важность сотрудничеству с Ираном в разных сферах.
Собеседники также обсудили вопросы, касающиеся предстоящего 8-го октября визита спикера парламента Ирана Али Лариджани в Армению, сообщает пресс-служба НС РА.