6 Հոկտեմբեր 2010 - 16:27 AMT
Հոկտեմբերի 6-ին Բրյուսել է մեկնել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանի գլխավորածպատվիրակությունը` մասնակցելու հոկտեմբերի
6-7-ը տեղի ունենալիք Եվրոպական հարևանության քաղաքականության վերանայմանը նվիրված ավագ պաշտոնյաների հանդիպմանը:
Հոկտեմբերի 7-ին Կարինե Ղազինյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Արևելյան գործընկերության «Ժողովրդավարություն, արդյունավետ կառավարում և կայունություն» պլատֆորմի հերթական հանդիպմանը, իսկ հոկտեմբերի 12-ին` Հայաստան-ԵՄ ասոցացման համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների երկրորդ լիագումար նիստին, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

Заместитель министра иностранных дел Армении Карине Казинян и возглавляемая ею делегация 6 октября отправилась в Брюссель, где 6-7 октября пройдет встреча высокопоставленных лиц, посвященная пересмотру Политики европейского соседства.
Как сообщает пресс-служба МИД РА, 7 октября возглавляемая Карине Казинян делегация примет участие в очередной встрече платформы “Демократия, эффективное правление и стабильность” инициативы «Восточное партнерство», а 12 октября – во втором пленарном заседании переговоров по заключению соглашения об ассоциации между Арменией и ЕС.